Dlaczego książka to dobry pomysł na prezent dla młodego czytelnika?

 

Nadchodzi czas, gdy będziemy szukać prezentów dla bliskich. I chociaż nie jestem za zmuszaniem innych do czytania i kupowania im na siłę książek w ramach prezentów, to przyznaję, że warto zastanowić się nad tym, by wśród podarunków dla pewnej grupy wiekowej znalazła się książka. O kim mowa? O najmłodszych czytelnikach, takich do 7-8 roku życia. Dlaczego?

Po pierwsze mamy na rynku tak dużo książek dla młodych czytelników, że warto mieć chociaż jakiś niewielki ułamek ich pod ręką. Są pięknie wydane, mądre, a także wartościowe. Nie zawsze musimy skusić się na opowiadanie. Warto rozważyć opcję bardziej popularnonaukową. Tytułem, który może się sprawdzić na przykład na mikołajki, jest pozycja Święta na świecie. Pokazuje różne sposoby obchodzenia Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata, dzięki czemu dziecko poznaje odmienne tradycje i kultury.

Innym ciekawym pomysłem są książki związane z tematami ekologicznymi. Sprawdzi się tu na przykład książka Dbajmy o naszą planetę. Jej zaletą jest nie tylko temat, lecz także fakt, że ma otwierane okienka, które dostarczą dodatkowej zabawy.

A może warto podsunąć pięknie ilustrowaną pozycję Tu jest nasz dom? Pokaże ona, jak żyją ludzie i że nie zawsze ich miejscem zamieszkania są duże miasta lub małe wioski. Czasem są to dużo mniej oczywiste okolice.

W ten sposób przemycimy ważne tematy w pięknych formach. Wymienione książki są bogato ilustrowane, mądre i uwrażliwiają na sprawy, które często nie są zbyt oczywiste. Teksty są dostosowane do młodych odbiorców, a wydanie jest zazwyczaj zachwycające.

Polecam zastanowić się nad zakupem tego typu książek w ramach prezentu dla najmłodszych.

10 komentarzy:

 1. Ksiązka jest dobrym pomysłem na prezent ze względu na ważne tematy, piękne wydania i różnorodność.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie do końca się zgadzam z tym pomysłem, o ile moje dzieci cieszyłyby się z takich książek i miałabym pewność, że zostaną przeczytane, tak juz w najbliższej rodzinie byłby to wielki zawód

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że książka to świetny pomysł na prezent dla osoby w każdym wieku, nie tylko dla młodego czytelnika :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zawsze warto dawać książki niezależnie od wieku, a dzieciom szczególnie, zachęcać ich do czytania

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym się bardzo ucieszyłą z ksiązki, pod warunkiem że była by w moich klimatach literackich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkowy prezent jest dobry dla każdego. Uwielbiam dawać książkowe prezenty osobom czytającym, trzeba jednak pamiętać by obdaowywany cztytał.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie umiem tego wytłumaczyć ale również uważam, że książka to dobry pomysł na prezent. A przynajmniej my takie prezenty lubimy dwać innym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ksiązki zawsze są świetnym pomysłem prezentowanym, ważne jednak, aby były dostosowane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań obdarowywanych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę że książka to gajny pomysł na prezent w każdym wieku
  Ważne jednak bo gatunkowo pasowały do danej osoby

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja osobiście uważam, że książka to w ogóle dobry pomysł na prezent, jeżeli tylko znamy gusta czytelnicze obdarowywanej osoby. Gdzie mogę tam kupuję książki. Zawsze i wszędzie,a a zaczynam już od małego dziecka, żeby zaszczepić tą cudowną pasję jaką jest czytanie. Kinga

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!