Tu jest nasz dom, Tracey Turner

Autor: Tracey Turner
Tytuł
: Tu jest nasz dom
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 48

Ludzie żyją w różnych miejscach świata – nie tylko w mieście bądź na wsi. Sprawdźmy, jak żyje się w lasach deszczowych i wysokich górach, a także na wysepkach lub w miasteczku w skale. To wszystko znajdziemy w pozycji autorstwa Tracey Turner Tu jest nasz dom.

W książce znajduje się dwadzieścia miejsc, w których mieszkają ludzie. Opowieści o nich snują dzieci, które opowiadają o warunkach życia i o niezwykłych rzeczach, które można w tych miejscach spotkać. Są więc nie tylko opisy tego, jak wygląda rodzinne życie i dom, lecz także pojawiają się lokalne odmiany zwierząt czy roślin, o których się wspomina. Są też tematy związane ze szkołą i czasem wolnym, a także wierzeniami. Pokazuje się okolice domu i ulubione zabawy, a nawet stroje i jedzenie.

Książka jest bogato ilustrowana. Autorką rysunków jest Asa Gilland. Zajmują one całą kartę, są szczegółowe i klimatyczne. Dobrze oddają miejsca, które opisano. To one odgrywają tu główną rolę. Pojawiają się na nich nie tylko pejzaże i krajobrazy, lecz także zwierzęta i ludzie.

Tekstu jest nawet sporo jak na tego typu pozycję. Często autorzy decydują się na oszczędną treść, którą mają zastępować ilustracje. Tu jednak wyjaśniono nie tylko specyfikę miejsc, lecz także pokuszono się o prezentację ciekawostek, które dobrze oddają opisywane lokalizacje i życie w nich. Podobało mi się, że narratorami są dzieci – dzięki temu i czytelnik będzie czuł się swobodniej, bo dostanie informacje dostosowane do swojego wieku i zainteresowań.

Książka została wydana w ramach serii Akademia mądrego dziecka. jest ciekawa, porusza interesujący i intrygujący temat. Autorka pamiętała, że kieruje swoją książkę do dzieci, dlatego też tekst jest dostosowany do ich wieku. Jest mądry, ale nie jest przeładowany niepotrzebnymi szczegółami. Nie nudzi podczas czytania.

Jestem fanką tego typu pozycji – Tu jest nasz dom to kopalnia ciekawostek, wiedzy i ładnych ilustracji. Można naprawdę wiele się z niej dowiedzieć. Jest mądra i interesująca, a do tego pięknie wydana. Powinniście koniecznie sięgnąć z waszymi dziećmi po tę książkę.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

7 komentarzy:

 1. Jaka cudowna okladka tej książki wow

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zachwycona tą książką, bardzo mi się podoba jej tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 3. okładka jest przepiękna, szkoda, że nie pokazałaś, jak wygląda w środku. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska11 listopada 2021 18:41

  Bardzo podoba mi się ta książka i cieszę się że została napisana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich zwolenników.

  OdpowiedzUsuń
 6. mam w planach tę książkę, mam nadzieję, że szybko znajdę dla niej czas :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka cudna :) Książeczka idealna jako prezent pod choinkę

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!