Wanda, bojowa panna, Roman Kurkiewicz

Autor: Roman Kurkiewicz
Tytuł: Wanda, bojowa panna
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Wanda dorasta w czasach wojny. Nie jest jednak bierną obserwatorką, włącza się w działania, stara się pomagać. Jej życie pełne jest walki – nie tej zbrojnej, lecz także ważnej.

Wanda, bojowa panna Romana Kurkiewicza to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania. Ta pozycja poświęcona jest prawdziwej postaci, czyli Wandzie Krahelskiej.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Przyznaję, ze tym razem ciężko przyswajałam tekst tej pozycji. Jest w nim sporo bezokoliczników, które utrudniały mi złapanie rytmu czytania. Nie wiem, jak sobie z tym poradzą czytelnicy, do których skierowana jest ta pozycja.

Ilustracje do książki są autorstwa Pauliny Dereckiej. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Wanda, bojowa panna to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

1 komentarz:

  1. Miałam okazję się z nią zapoznać i ze swojej strony także bardzo polecam.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!