Jadzia Pętelka zostaje z nianią, Barbara Supeł

 

Autor: Barbara Supeł
Tytuł: Jadzia Pętelka zostaje z nianią
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24

Jadzia Pętelka ma zostać w domu z nianią, gdy jej rodzice wyjdą ze Stasiem na przedstawienie. Dziewczyna pierwszy raz będzie spędzać czas pod opieką obcej osoby. Najpierw trochę boi się i wstydzi Natki, ale dziewczyna szybko zdobywa jej serce i po chwili obie już świetnie się bawią.

Jadzia Pętelka zostaje z nianią Barbary Supeł to kolejna opowieść o sympatycznej dziewczynce. Seria liczy kilka tomów, a każdy z nich charakteryzuje się krótką, uroczą opowieścią i pięknymi ilustracjami Agaty Łukszy.

W tym tomie Jadzia zostaje z opiekunką. To dla niej nowa sytuacja, dlatego na początku czuje się niepewnie. Dodatkowo dobrą zabawę przerywa tęsknota za rodzicami. Smutek pojawia się nagle, ale Natka, niania, ma pomysł, jak sobie z nim poradzić.

Seria przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Bohaterka jest ich rówieśniczką. Sytuacje przedstawione w książkach mają oswoić maluchy z różnymi wydarzeniami, pokazać codzienne sceny, które pojawiają się i w ich życiu.

Tekst jest prosty i dostosowany do małych czytelników. Nie ma tu trudnych słów, a pojawia się humor i zabawne scenki, które sprawiają, że dobrze się to czyta. Na dodatek książki są niedługie, a całość uzupełniają kolorowe obrazki, które są świetnym uzupełnieniem treści.

Jadzia Pętelka to cudowna, urocza seria dla małych czytelników. Ma piękne ilustracje i mądre historie, więc czego chcieć więcej?

 

2 komentarze:

  1. Na pewno z przyjemnością skuszę się na cały cykl, bardzo mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno tematyka będzie przydatna dla dzieci, które mają mieć nianię.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!