Jadzia Pętelka idzie spać, Barbara Supeł

Autor: Barbara Supeł
Tytuł: Jadzia Pętelka idzie spać
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24

Zbliża się wieczór i pora spać. Ale Jadzia ma jeszcze tyle do zrobienia! Musi pożegnać się z każdym, założyć piżamkę i przeczytać bajkę. A sen nie przychodzi. Mama całuje ją, gasi światło, przytula i daje wodę, jednak dziewczynka nie ma jeszcze ochoty zasnąć. Czy uda jej się w końcu zmrużyć oczy?

Jadzia Pętelka idzie spać Barbary Supeł to kolejna opowieść o sympatycznej dziewczynce. Seria liczy kilka tomów, a każdy z nich charakteryzuje się krótką, uroczą opowieścią i pięknymi ilustracjami Agaty Łukszy.

W książce nie pokazano problemów ze snem, tylko z zasypaniem, a raczej przedstawiano dziewczynkę, która czeka w łóżku aż ogarnie ją senność. Mama cierpliwie znosi kolejne pomysły córki, aż w końcu zostawia ją samą, by ta spróbowała zasnąć. To problem wielu małych dzieci – nie są senne wieczorami, a wszystko wydaje im się takie ekscytujące.

Seria przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Bohaterka jest ich rówieśniczką. Sytuacje przedstawione w książkach mają oswoić maluchy z różnymi wydarzeniami, pokazać codzienne sceny, które pojawiają się i w ich życiu.

Tekst jest prosty i dostosowany do małych czytelników. Nie ma tu trudnych słów, a pojawia się humor i zabawne scenki, które sprawiają, że dobrze się to czyta. Na dodatek książki są niedługie, a całość uzupełniają kolorowe obrazki, które są świetnym uzupełnieniem treści.

Jadzia Pętelka to cudowna, urocza seria dla małych czytelników. Ma piękne ilustracje i mądre historie, więc czego chcieć więcej?

4 komentarze:

 1. Dobrze, że tekst jest prosty i dostosowany do młodych czytelników, to spory plus.

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocza bajeczka dla najmłodszych. Świetna właśnie na dobranoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomocna w rytuale wieczornego wyciszania, a przy tym ciekawe treści przekazuje. :)

   Usuń
 3. Seria zapowiada się wspaniale, idealnie dla młodego czytelnika, więc dla mnie super.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!