Dobranocka dla Batmana, Marceli Szpak

Autor: Marceli Szpak
Tytuł: Dobranocka dla Batmana
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Mały chłopiec działa jak Batman – rozprawia się z wrogami zębów, pomaga w potrzebie rybkom, karmiąc je, a potem chowa swoje skarby, by były bezpieczne. To samo robi superbohater, tylko on ratuje prawdziwych ludzi i wsadza za kratki złoczyńców.

Dobranocka dla Batmana Marcina Szpaka to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania. Tekst oryginalny stworzył Michael Dahl.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Dobranocka dla Batmana to pozycja dla tych dzieci, które lubią superbohaterów. Można podziwiać porównanie dwóch postaci – Batmana i chłopca, który szykuje się do spania, a zachowuje się jak jego idol. Tekst sam w sobie jest też pouczający, nieco poetycki.

Ilustracje do książki są autorstwa Ethana Beaversa. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Dobranocka dla Batmana to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!