W kraju Polan, Zofia Stanecka

Autor: Zofia Stanecka
Tytuł: W kraju Polan
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Zbylut mieszka z rodzicami w małej wiosce. Jest 966 roku, Polan czekają zmiany. Oprócz codziennej pracy w kuźni, na polu, mieszkańcy wioski lubią też zabawę. Jest ku temu okazja, bo do wioski powraca jej przywódca – nie jest jednak sam. Kim jest piękna kobieta u jego boku?

W kraju Polan Zofii Staneckiej to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

W kraju Polan to ciekawa pozycja, która przybliża dzieciom moment powstania Polski. Ukazuje życie naszych przodków, dawne obyczaje i zwyczaje. Jest pouczająca i interesująca. Książka jest wydana w serii Czytam sobie, w kategorii Fakty, skupia się na wydarzeniach historycznych.

Ilustracje w tej pozycji wykonała Magda Kozieł-Nowak. Obrazki przez nią stworzone są bardzo kolorowe, mają dużo szczegółów, wiele scen ma bogate tła.  

W kraju Polan to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

1 komentarz:

  1. Czytała ją już dawno temu, byłam bardzo zadowolona z tej lektury.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!