Syrop maga Abrakabry, Wojciech Widłak

Autor: Wojciech Widłak
Tytuł: Syrop maga Abrakabry
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron
: 32

Sułtanowi doradza mag Abrakabra. Mag jednak nie cieszy się byciem tylko doradzą, chce sam zasiąść na tronie. Wymyśla plan – stworzy syrop, który w magiczny sposób zmniejszy sułtana, a mag zajmie jego miejsce.

Syrop maga Abrakabry Wojciecha Widłaka to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Syrop maga Abrakabry to książka dla młodych czytelników, w której sporo się dzieje. To rozbudowana treściowo pozycja, mimo że samego tekstu nie jest dużo. Autor pokazał ciekawą historię, posłużył się też postacią maga, który jest przebiegły i żądny władzy.

Ilustracje do książki są autorstwa Anny Sędziwy. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Syrop maga Abrakabry to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!