Seria Jadzia Pętelka

Dziecięce książki często są infantylne, mają zdrobnienia i postacie, które nie są im bliskie. Jednak jest taka seria, którą na pewno pokochają maluchy! Oto przed Wami Jadzia Pętelka.

Seria autorstwa Barbary Supeł przeznaczona jest dla dzieci w wieku 1-3 lat. Tekstu w książkach jest niewiele, jest napisany prosto, ale nie jest infantylny. To ważne! Nie ma w nim niepotrzebnych zdrobnień, co moim zdaniem wychodzi bardzo na plus podczas czytania.

 


Bohaterką serii jest mała dziewczynka, która w książkach przeżywa normalne, codzienne sytuacje – na przykład uczy się siusiać na nocniku lub zostaje z nianią po raz pierwszy. Jest przy tym bardzo sympatyczna, uśmiechnięta. Czasem jednak boi się i denerwuje, gdy coś jest nie tak. Ma rodzinę, która ją wspiera – rodziców i starszego brata. On sam zresztą też jest bohaterem książek Barbary Supeł.

Serię uzupełniają piękne ilustracje Agaty Łukszy. Są sympatyczne i nieprzekombinowane. Bardzo mi się podobają. To dobre uzupełnienie treści.

 


Seria jest godna polecenia dzieciom, które książki poznają dzięki wspólnej lekturze z rodzicami. Tekstu nie jest za dużo, jest prosty, ale nie infantylny. Warto sięgnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!