Jadzia Pętelka idzie na spacer, Barbara Supeł

 

Autor: Barbara Supeł
Tytuł: Jadzia Pętelka idzie na spacer
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24

Jadzia Pętelka tym razem wybiera się na spacer. Chce iść w butach na obcasie, ale mama jej nie pozwala, bo są na nią za duże. Dziewczynka nie zamierza zakładać czapki, ale na dworze jest wiatr i mama przekonuje ją, by chroniła uszy. Czy w końcu uda się rodzinie Pętelków wybrać na spacer?

Jadzia Pętelka idzie na spacer Barbary Supeł to kolejna opowieść o sympatycznej dziewczynce. Seria liczy kilka tomów, a każdy z nich charakteryzuje się krótką, uroczą opowieścią i pięknymi ilustracjami Agaty Łukszy.

Ta część pokazuje trochę zbuntowaną Jadzię. Dziewczynka nie chce założyć odpowiednich butów i włożyć czapki, a potem jest nieuważna i jej zabawka się brudzi. Jadzia nie rozumie, że nie może mieć zawsze tego, czego chce. Rodzinie udaje się jednak spędzić czas razem.

Seria przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Bohaterka jest ich rówieśniczką. Sytuacje przedstawione w książkach mają oswoić maluchy z różnymi wydarzeniami, pokazać codzienne sceny, które pojawiają się i w ich życiu.

Tekst jest prosty i dostosowany do małych czytelników. Nie ma tu trudnych słów, a pojawia się humor i zabawne scenki, które sprawiają, że dobrze się to czyta. Na dodatek książki są niedługie, a całość uzupełniają kolorowe obrazki, które są świetnym uzupełnieniem treści.

Jadzia Pętelka to cudowna, urocza seria dla małych czytelników. Ma piękne ilustracje i mądre historie, więc czego chcieć więcej?

 

4 komentarze:

 1. Rzeczywiscie, mam wrazenie, ze to swietna ksiazka dla malych czytelnikow. Dzieci bardzo lubia serie, bo moga sledzic losy bohaterow. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie skuszę się na któryś z tomów, uwielbiam takie dziecięce publikacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chodzenie na spacer jest bardzo ważne, na pewno jest to ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla dorosłych też może być dobra. Niektórzy z nich nie rozumieją, że nie można mieć wszystkiego, co się chce.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!