Seria Czytam sobie, poziom 1

 


Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Zobacz tytuły: KLIK

9 komentarzy:

 1. zaczęłam zbierać tę serię, z jednej strony chciałabym żeby dzieciaki już same czytały, z drugiej szkoda mi to wszystko przegapić ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka jest na etapie czytania, wiec myślę że taka seria była by odpowiednia dla niej.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie w domu jest pełno książeczek dla młodszych czytelników. Mój synek bardzo lubi czytać a ja również nie pogardzę dobrą literaturą dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej pozycji. Lubię książki dla najmłodszych i chętnie sprawdzam takie oferty, ponieważ mój synek bardzo lubi jak się mu czyta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tę serię, wszystkie trzy poziomy są naprawdę świetne dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poszukiwałam takich książeczek, kiedy moje dzieci wprawiały się w czytanie, bardzo pomocne publikacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że teraz jest tyle interesujących pozycji wspomagających naukę czytania. Dzięki temu dzieci nie czują przymusu i dobrze się przy tym bawią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie poznam tę serię i sprawdzę jakie tytuły zawiera, może wybiorę coś dla córki

  OdpowiedzUsuń
 9. Idealne do nauki czytania przez dzieci, prosta treść i super ilustracje, super.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!