Droga Mocy, Zofia Stanecka

Autor: Zofia Stanecka
Tytuł: Droga Mocy
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Luke Skywalker zaczyna pobierać nauki jako Jedi. Uczy go sam mistrz Yoda. Luke nie jest pewny siebie, nie umie korzystać z Mocy. Boi się, że nie da sobie rady. Treningi pod okiem Yody jednak trwają, a chłopak zaczyna rozumieć, jak powinien korzystać z Mocy.

Droga Mocy Zofii Staneckiej to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania. Książka ta wyszła w kategorii Star Wars.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Droga mocy to ciekawa pozycja, która streszcza jeden z filmów z serii Star Wars. Obserwujemy skrót wydarzeń, których bohaterem jest Luke. Uczył się panowania i korzystania z Mocy pod okiem Yody. Właśnie ten fragment został tu opowiedziany.

Droga Mocy to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

1 komentarz:

  1. Nie oglądałam Star Wars, więc tym chętniej poznam tę pozycję.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!