Jadzia Pętelka piecze pierniki, Barbara Supeł

 

Autor: Barbara Supeł
Tytuł: Jadzia Pętelka piecze pierniki
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Staś z mamą robią ozdoby, ale Jadzia jest za mała na zabawę klejem na gorąco. Tata proponuje jej wspólne pieczenie pierniczków. Dziewczynka świetnie się bawi, jednak czekanie na gotowe smakołyki okropnie się jej dłuży.

Jadzia Pętelka piecze pierniki Barbary Supeł to kolejna opowieść o sympatycznej dziewczynce. Seria liczy kilka tomów, a każdy z nich charakteryzuje się krótką, uroczą opowieścią i pięknymi ilustracjami Agaty Łukszy.

Świąteczna opowieść o przygodach Jadzi to historia świetnej zabawy podczas pieczenia pierniczków. Dziewczynka ma odpowiedzialne zadanie, a przy tym dużo frajdy. Nawet sprzątnie po gotowaniu nie jest dla niej przykrym obowiązkiem. Książka w ciekawy sposób pokazuje, jak rodzice dzielą się opieką nad dziećmi i włączają je w przygotowania świąt, a przy tym zapewniają czas i dobrą zabawę.

Seria przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Bohaterka jest ich rówieśniczką. Sytuacje przedstawione w książkach mają oswoić maluchy z różnymi wydarzeniami, pokazać codzienne sceny, które pojawiają się i w ich życiu.

Tekst jest prosty i dostosowany do małych czytelników. Nie ma tu trudnych słów, a pojawia się humor i zabawne scenki, które sprawiają, że dobrze się to czyta. Na dodatek książki są niedługie, a całość uzupełniają kolorowe obrazki, które są świetnym uzupełnieniem treści.

Jadzia Pętelka to cudowna, urocza seria dla małych czytelników. Ma piękne ilustracje i mądre historie, więc czego chcieć więcej?

 

3 komentarze:

  1. Kiedy syn był młodszy, lubiliśmy Jadzię Pętelkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z przyjemnością zagłębię się w kolejne tomy tej serii, dziękuję za polecenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam pieczenie pierniczków, więc pozycja na pewno podbije moje serce.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!