Psotny Franek, Agnieszka Frączek

Autor: Agnieszka Frączek
Tytuł: Psotny Franek
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Franek nie jest zwykłym ptakiem – ma kolorowy sweterek i wygląda niczym papuga. Lubi latać, psocić i broić. Ogląda zimą, jak dzieci budują bałwany. Pewnego dnia zauważa go pan Leon, który myśli, że Franek jest papugą. Mężczyzna martwi się o Franka, bo papugi lubią ciepło, a zima jest mroźna.

Psotny Franek Agnieszki Frączek to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Psotny Franek to zabawna opowieść o ptaku, który lubił broić, nosił sweterek i nabierał ludzi. Dowcipny tekst jest krótki i może podobać się dzieciom. To przyjemna historia dla najmłodszych.

Ilustracje do książki są autorstwa Joanny Rusinek. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Psotny Franek to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię wszystkie książeczki z trzech poziomów, są naprawdę ciekawe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Autorkę oczywiście kojarzę, ale tej bajeczki jeszcze nie. Mam co nadrabiać.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!