Kacper i Plaster, Zofia Stanecka

Autor: Zofia Stanecka
Tytuł: Kacper i Plaster
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Kacper ma fretkę o imieniu Plaster. Pewnego dnia postanawia, że zabierze Plastra ze sobą do szkoły, co jest złym pomysłem. Fretka na początku jest spokojna, ale nudzi ją siedzenie w torbie. Postanawia wyjrzeć i wtedy zaczynają się kłopoty.

Kacper i Plaster Zofii Staneckiej to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Kacper i Plaster to zabawna opowieść o przygodach małej fretki, która trochę nabroiła w klasie. Czyta się to z ogromnym uśmiechem na ustach. Dzieciom na pewno ta historia spodoba się od pierwszej strony.

Ilustracje do książki są autorstwa Agnieszki Żelewskiej. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Kacper i Plaster to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

2 komentarze:

  1. Lubię książki z tej serii, ale tego tytuły jeszcze nie znam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytała jeszcze tej książeczki, polecę ją młodszej kuzynce. Lubię ten cykl.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!