Koronkowa parasolka z Gdyni, Natalia Fiedorczuk-Cieślak

Autor: Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Tytuł: Koronkowa parasolka z Gdyni
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Mała dziewczynka upuszcza parasolkę. Wyrywa ją wiatr i niesie przez uliczki, zaczepiając przechodniów. Parasolka mknie między budynkami i podziwia Gdynię. Zmiany, jakie zaszły w mieście, są dla niej zaskakujące.

Koronkowa parasolka z Gdyni Natalii Fiedorczuk-Cieślak to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania. Ta pozycja poświęcona jest prezentacji miasta – Gdyni.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Ilustracje do książki są autorstwa Izabeli Kaczmarek-Szurek. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Koronkowa parasolka z Gdyni to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!