Koperta z kotem, Justyna Bednarek

Autor: Justyna Bednarek
Tytuł: Koperta z kotem
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Janek ma dwie kuzynki. Jedna lubi koty, druga lubi psy. Chłopiec wpada na pomysł – zrobi im niespodzianki i wyśle dziewczynkom kartki pocztowe z psami i kotami. Na poczcie jednak dochodzi do nieporozumienia, pan w okienku jest zdenerwowany, bo myśli, że Janek chce wysłać żywe zwierzęta.

Koperta z kotem Justyny Bednarek to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Koperta z kotem to bardzo ciekawa opowieść dla dzieci. Opowiada o Janku, dzieje się w niej sporo, mimo że tekstu jest niewiele. Książka jest zabawna i ciepła.

Ilustracje do książki są autorstwa Mai Barskiej. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Koperta z kotem to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!