Łazik na Księżycu, Grzegorz Chlasta

Autor: Grzegorz Chlasta
Tytuł: Łazik na Księżycu
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32

Mietek Bekker obserwował księżyc. Zastanawiał się, czy jest on taki sam dla wszystkich. Lubił patrzeć w gwiazdy i interesował się wynalazkami. Gdy podrósł, zaprojektował łazik, który rakietą został wysłany na księżyc.

Łazik na Księzycu Grzegorza Chlasty to jedna z książek z serii Czytam sobie. Ta historia została zaklasyfikowana jako poziom pierwszy, czyli dla dzieci, które dopiero uczą się czytania. Książka opowiada o prawdziwej postaci, jaką jest Mieczysław Bekker.

Seria Czytam sobie to seria książeczek dla najmłodszych czytelników. Charakteryzuje się tym, że tekst dostosowany jest do umiejętności dzieci. Poziom pierwszy to krótki tekst, zazwyczaj na stronach znajdziemy tylko jedno zdanie. Większość strony zajmuje ilustracja. Tekst umieszczono na dole kartki, więc nie rozprasza on wzroku, łatwo go odnaleźć i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Słownictwo jest dostosowane do dziecka – nie jest za trudne, a niektóre słowa pojawiają się w specjalnych ramkach do czytania głoskami. Służy to ćwiczeniom na początkowym etapie nauki czytania. Treść wydrukowano większą czcionką, co ułatwia jej odczytywanie. Pierwszy poziom serii Czytam sobie to około stu pięćdziesięciu-dwustu słów.

Treści w serii Czytam sobie tworzą zazwyczaj znani, lubiani autorzy książek dziecięcych. Historie są zróżnicowane i ciekawe. Nie są długie i trudne, ale wciągają. Każda książka wzbogacona jest o ilustracje, co jest doskonałym uzupełnieniem treści.

Łazik na Księżycu to interesująca i wciągająca pozycja dla dzieci, w której bohaterem jest mały chłopiec. To postać prawdziwa, konstruktor łazika, Polak, Mieczysław Bekker. Dobrze, że przybliża się najmłodszym jego postać, bo ja sama nie miałam o nim pojęcia. Na dodatek treść pokazuje go jako małego chłopca – dzieci mogą się z nim utożsamiać.

Ilustracje do książki są autorstwa Zofii Różyckiej. To ładne uzupełnienie tytułu i treści, bardzo ważny element tego wydawnictwa. Dodatkowo w książce znajdziemy też pakiet naklejek z ilustracjami z tej pozycji.

Łazik na Księżycu to ciekawa książka z serii Czytam sobie. Polecam wam tę serię, jeśli macie w domu małego czytelnika, który chciałby samodzielnie sięgać po książki, lecz dopiero uczy się czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Daj znać, co sądzisz o wpisie!