Z papieru na ekran – seriale

 


Kolejna porcja seriali, których scenariusze powstały w oparciu o książki!

Zostań przy mnie

Zostań przy mnie to serial kryminalny, który powstał w oparciu o powieść Harlana Cobena. Ośmioodcinkowa produkcja miała premierę w Sylwestra 2021 roku. W obsadzie zobaczymy Cush Jumbo, Jamesa Nesbitta, Richarda Armitage’a, Sarah Parish.

Tiny Pretty Things

Tiny Pretty Things to serial, którego scenariusz powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule autorstwa Sony Charaipotry i Dhonielle Clayton. Pierwszy sezon ma dziesięć odcinków, a zakończenie ostatniego może sugerować, że powstaną kolejne odsłony. Serial zadebiutował na Netflixie w grudniu 2020 roku. W obsadzie zobaczymy Kylie Jefferson, Brennana Closta, Bayardo De Murguię, Danielę Norman czy Lauren Holly.

 

Bridgertonowie

Serial Bridgertonowie zadebiutował na Netlixie pod koniec 2020 roku i podbił serca tysięcy oglądających. Pierwszy sezon ma osiem odcinków, a scenariusz powstał w oparciu o powieść Mój książę Julii Quinn. W serialu zobaczymy Phoebe Dynevor, Rege-Jeana Page’a, Niclę Coughlan, Jonathana Baileya, Ruth Gemmell, Claudię Jessie i Goldę Rosheuvel.

Mroczne Materie

Serial Mroczne Materie powstał dla HBO GO na podstawie powieści Philipa Pullmana. Dwa sezony to łącznie 15 odcinków, w których główną bohaterką jest nastoletnia Lyra. W serialu w tę postać wciela się Dafne Keen. W obrazie zobaczymy także Ruth Wilson w roli Marisy Coulter, Jamesa McAvoya jako Lorda Asriela, Lin-Manuela Mirandę grającego Lee Scoresby’ego oraz Amira Wilsona jako Willa Parry’ego.

1 komentarz:

  1. Kilka znam lub mam w planach, dziękuję za polecenie tych propozycji.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!