Naturalna, Leslie Korn

Autor: Leslie Korn
Tytuł: Naturalna
Pełny tytuł: Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień
Wydawnictwo: Znak Jednym Słowem
Liczba stron: 336

Od kilku lat obserwujemy trend wracania do natury – coraz chętniej sięga się po naturalne składniki, wspiera codzienne leczenie medycyną naturalną. W ziołach i roślinach ukryte jest bogactwo witamin i minerałów, które pomagają naszemu organizmowi w przeróżny sposób. O tym, jak wykorzystać te składniki i jak korzystać z dobrodziejstw natury, pisze Leslie Korn w pozycji Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień.

Książka to prawdziwe kompendium wiedzy na temat przypraw oraz ziół i sposobów ich wykorzystania w celach leczniczych. Autorka opisuje poszczególne rośliny, krótko przybliża, na co pomagają i jakie mają właściwości. Niektóre zioła i przyprawy zwalczają infekcję, a inne na przykład pomagają w regulacji hormonów. Przykładów jest sporo, a są one też uzupełnione o przepisy. Znajdziemy receptury na napary, koktajle, herbatki czy syropy. Wszystko opisano dokładnie i szczegółowo.

Z książki można czerpać ogrom wiedzy, nie tylko o tym, na co pomagają dane rośliny, lecz także jak je zbierać, jak zdobywać i jak przyrządzać. Warto mieć jednak z tyłu głowy, by skonsultować te działania z lekarzem, bowiem niektóre leki mogą źle reagować na wsparcie terapią naturalną.

Książka jest ładnie wydana. Nie ma tu nadmiaru grafik i kolorów, a te, które są, podkreślają zmiany rozdziałów. To ułatwia nawigowanie po pozycji. Zabrakło mi jednak indeksu lub bardziej szczegółowego spisu. Przydałby się, bo korzystanie z tego wydania na co dzień może być utrudnione przez jego brak.

Przyznam, że zaskoczyła mnie obszerność tej pozycji. Znalazłam w niej wiele ciekawostek, rad i przepisów, które chętnie wypróbuję. Medycyna naturalna jest znana od wieków, na pewno w wielu domach nadal korzysta się z dobrodziejstw ziół, nie zdając sobie nawet z tego sprawy, bo jest to po prostu coś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Warto więc sięgać po tego typu pozycje, by mieć większą świadomość z dobrodziejstw natury.

Jeśli jesteście otwarci na nowości, ciekawostki i chcecie sprawdzić, na co mogą pomóc zioła, zerknijcie do tej pozycji. Myślę, że będziecie zaskoczeni, jak łatwo można przygotować lecznice koktajle czy napary.

Za możliwość przeczytania powieści dziękuję Wydawnictwu Znak.


 

9 komentarzy:

 1. Jak będę miała okazję to zerknę ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że znalazłaś w niej wiele rad i przepisów, które chętnie wypróbujesz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja. Myślę, że to może być ciekawa i wartościowa pozycja

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się tym osobiście za bardzo nie interesuję. Znam jednak kogoś, komu mogę tytuł polecić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się to, że w tym tomie nie zabrakło przepisów. Dla mnie super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak zgadzam się z Toba teraz natura jest bardzo istotna w naszym życiu i coraz wiecej osób to dostrzega, nareszcie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto przeczytać, chociaż i tak wie o tym dużo to wiedzy nigdy za dużo :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam, mogę się z niej wiele dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dłuższego czasu interesuję się medycyną naturalną. Niektóre zabiegi, z których korzystali nasi dziadkowie wciąż dobrze się sprawdzają.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!