Z papieru na ekran – seriale

Kolejna porcja seriali, których scenariusze powstały w oparciu o książki!

Nowy wspaniały świat

Nowy wspaniały świat na podstawie powieści Aldousa Huxleya o tym samym tytule to dziewięcioodcinkowy serial dostępny na Netflixie. Nie przedłużono obrazu o kolejne sezony, jednak zakończenie tego było dobrym domknięciem historii i nie trzeba do niej niczego dopowiadać. W serialu zobaczymy m.in. Aldena Ehrenreicha Jessicę Brown Findlay, Harry’ego Lloyda i Josepha Morgana.

The Stranger

The Stranger jest brytyjskim miniserialem wyprodukowanym dla Netflixa. Tytuł ma osiem odcinków i jest to zamknięta historia. Swoją premierę miał w styczniu 2020 roku. Scenariusz powstał w oparciu o powieść Harlana Cobena o tym samym tytule. W obrazie zobaczymy m.in. Richarda Armitage, Dervię Kirwan, Hannah John-Kamen czy Anthony’ego Heada. Ciekawostką jest, że w The Stranger zobaczymy również samego Cobena w epizodycznej roli.

Koło czasu

Koło czasu to serial fantasy na podstawie powieści Roberta Jordana o tym samym tytule. Pierwszy sezon to osiem odcinków. W obsadzie zobaczymy m.in. Rosamund Pike, Madeleine Madden, Josha Stradowskiego, Marcusa Rutherforda i Zoe Robins.

Dziewięcioro nieznajomych

Dziewięcioro nieznajomych to serial składający się z ośmiu odcinków. Scenariusz powstał w oparciu o powieść Liane Moriarty o tym samym tytule. W obrazie zobaczymy m.in. Nicole Kidman, Melissę McCarthy, Luke’a Evansa czy Reginę Hall.1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!