Coś pięknego!, Kaja Muszak

Autor: Kaja Muszak
Tytuł: Coś pięknego!
Tytuł pełny: Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku
Wydawnictwo: Otwarte

Liczba stron: 240

Rękodzieło zyskuje na wartości – zarówno materialnej, jak i duchowej jako hobby i sposób spędzania wolnego czasu. Jedną z dziedzin jest haft. Czy to trudne? Co potrzeba, by wystartować? Jakie są techniki i co można wyhaftować? Sprawdźmy, zaglądając do książki Coś pięknego! Kai Muszak

Pozycja to cenne źródło wiedzy o tym, jak zacząć haftować. Autorka ma duże doświadczenie w temacie i potrafi przekazać wiedzę. Pokazuje, jak zacząć, co potrzeba, by haftować. Nim przejdzie do prezentowania różnych technik wykonania haftu, skupia się na podstawach, w tym na wyborze materiału czy igieł. To ważne, bo dzięki odpowiedniemu zapleczu możemy wyszywać różne wzory i nie denerwować się, bo coś spada czy się ściąga.

Autorka podkreśla zalety haftu, co dla mnie jest bardzo ciekawym zagadnieniem. To nie tylko pasja, z której powstają ładne rzeczy. To też sposób na naukę cierpliwości, pobudzenie kreatywności, a także cenna lekcja przyjmowania porażki jako możliwości budowania czegoś nowego – w końcu zdarza się, że coś trzeba spruć. Pozwala się też wyciszyć, a to w codziennej bieganinie pozytywna rzecz.

Książka jest bogato ilustrowana. Na każdej stronie znajdziemy zdjęcia z przykładami, a także fotograficzne instrukcje krok po kroku. To pomocne podczas pracy. Dodatkowo są też zdjęcia, które pełnią funkcję ozdobną, czyli prezentacja prac autorki. Zachwycające, co można zrobić z igły i nitki!

Poza tym w pozycji znajdziemy odpowiedzi na ważne i często zadawane pytania, a także rady i triki autorki. Plusem jest też fakt, że na końcu wydrukowano dwa szablony do haftu. To na pewno pomoże zbudować pierwszy obraz.

Coś pięknego! to pozycja w sam raz dla osób, które lubią rękodzieło. Spodoba wam się, jeśli szykujecie się do wypróbowania haftu. Pięknie wydana, napisana prostym, przyjemny językiem, bez zadęcia i wywyższania się.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Otwartego.

6 komentarzy:

 1. Bardzo lubię rękodzieło, więc chętnie skuszę się na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z największą przyjemnością skuszę się na tę lekturę. Lubię takie publikacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie dla mnie, ale tytuł zapisuję, gdyż mam komu ją podarować, dziękuję za pomysł na prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę dokładnie dowiedzieć się czy może jest już dostępna w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię zajęcia manualne, ale wyszywania nigdy nie próbowałam, w przeciwieństwie do mamy. Powiem jej o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będzie zachwycona i warto polecać dalej takie ciekawe pozycję.

   Usuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!