Kiedy słuchać audiobooków?

Gdy proponuję komuś audiobooka, często słyszę, że lepsza jest książka lub ta osoba nie potrafi się skupić podczas słuchania. Mam kilka podpowiedzi, kiedy sięgać po audiobooka, by myśli nie były zajęte czymś innym, co wymaga skupienia i odciąga od lektora.

Prasowanie, zmywanie i inne czynności domowe

To dość mechaniczne zajęcia, a ponieważ dłonie są zajęte, to idealny moment, by posłuchać książki. Można włączyć audiobooka na telefonie lub założyć słuchawki i słuchać z komputera. Podwójna korzyść – porządki zrobione, a i rozdział przesłuchany.

Spacer

Podziwianiu widoków nie przeszkodzi słuchanie audiobooka. Należy jednak pamiętać, żeby uważać pod nogi i obserwować otoczeni, by nie wejść na przykład komuś jadącemu na rowerze pod koła.

Podróż

Długie podróże na wakacje czy krótsze do pracy to okazja do poznania książki w formie audio. Sprawdzą się trzymające w napięciu powieści, które skupią naszą uwagę. Nie polecam słuchania kierowcom. Plus dla podróżujących jest taki, że słuchawki zajmują mniej miejsca niż powieść i nie trzeba ich zdejmować, gdy się przemieszczamy, zmieniamy środek transportu. Książka wymaga wtedy schowania.

Malowanie paznokci

U mnie zaczęło się właśnie od tego. Nie lubię marnować czasu, więc albo oglądałam serial, albo słuchałam audiobooka, gdy malowałam paznokcie. Relaksujące zajęcie.

Kąpiel

Do wypoczynku w wannie świetnie sprawdzi się powieść, która umili ten czas. Można wylegiwać się i słuchać kojącego głosu lektora. Odpada też możliwość zamoczenia stron.

1 komentarz:

  1. Na nieszczęście nie mam już wanny, lubię słuchać w wolnym czasie.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!