Z papieru na ekran – seriale

 


Kolejna porcja seriali, których scenariusze powstały w oparciu o książki!

Lock & Key

Lock & Key jest serialem dostępnym na Netflixie, którego scenariusz powstał w oparciu o serię komiksów Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza. Obecnie dostępne są dwa sezony tego obrazu. W obsadzie zobaczymy m.in. Darby Stanchfield, Connora Jessupa, Emilię Jones, Jacksona Roberta Scotta, Layslę De Oliveirę czy Petrice’a Jonesa.

Mgła

Scenariusz do niego powstał w oparciu o opowiadania Mgła Stephena Kinga. Łącznie w pierwszym sezonie zobaczymy dziesięć odcinków, w których zagrali m.in. Morgan Spector, Frances Conroy, Alyssa Sutherland, Gus Birney czy Danica Curcic.

Cień i Kość

Cień i kość to serial Netflixa, który ma obecnie osiem odcinków. Scenariusz powstał w oparciu o książki Leigh Bardugo  – serie Cień i kość oraz Szóstka wron. Historie Aliny i Kaza dzieją się równolegle w serialu, chociaż podczas oglądania można zorientować się, że ta druga chronologicznie wydarzyła się trochę później.

Safe

Safe jest francusko-brytyjskim serialem na podstawie książki Harlana Cobena. Obraz ma jeden sezon, który liczy osiem odcinków. Jest to zamknięta historia. Swoją premierę miał w 2018 roku. W serialu zobaczymy m.in. Michaela C. Halla, Amandę Abbington, Marca Warrena czy Amy James-Kelly.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!