Zagrajmy! – A kysz!

Tytuł: A kysz!
Producent: FoxGames.pl
Wiek: 8+
Liczba graczy: 1-8

Wyobraź sobie, że musisz straszyć zwierzęta tak, by twoje było bezpieczne. Nie możesz nikomu zdradzić, który gatunek jest twój. Sprawdź, czy dasz radę. Zagraj w A kysz!.

Celem graczy jest zdobycie jak największej liczby punktów. Każdy z nich wyciąga kartę zwierzątka i kolor, który będzie go dotyczył. Następnie uczestnicy mają za zadanie przesunąć ułożone na stole karty tak, by zwierzęta się wzajemnie straszyły. Usunięte karty odkłada się na bok. Gracz próbuje pozbyć się tych zwierząt i tych barw, które nie należą do niego. Dzięki temu zabiera punkty graczom i ma szansę na zebranie większej liczby punktów dla siebie.

Gra jest prosta i można w nią grać w drużynach. Jej autorem jest Adrian Dinu. Mocne strony tej karcianki to na pewno banalne zasady i łatwa do opanowania mechanika gry. Zaletą są też piękne ilustracje, które wykonała Magdalena Markowska. Rozgrywka nie jest złożona, na pewno jest dość krótka. Według producenta zajmuje do 20 minut, jednak wydaje mi się, że w zależności od liczby graczy czas ten może się skrócić.

Karcianka uczy logiczne myślenia i zmusza do kombinowania. Musimy tak przesuwać karty na stole, by pozbywać się tych, które nie są dla nas ważne. Trzeba się skupić podczas rozgrywki. Można też obserwować innych zawodników i oceniać, kto z nich ma jakie zwierzę. Podliczenie punktów jest proste, więc nie ma problemu z ustaleniem, kto wygrał.

Ta gra sprawdzi się, gdy nie macie za dużo czasu, a macie ochotę coś rozegrać. Nadaje się do grania w parach lub pojedynczo między znajomymi. Jest krótka i prosta do zrozumienia. Myślę, że także młodsze dzieci niż ośmiolatki sobie z nią poradzą.

4 komentarze:

 1. Chętnie zaproponuję zabawę przy tej grze młodszej części mojej rodziny. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra. Może kupię ją na urodziny mojej siostrzenicy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie szybkie gry, więc na pewno będę miała tę propozycję na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. musiałabym zobaczyć jak wygląda taka rozgrywka, ale wydaje mi się, że jest bardzo fajna i emocjonująca :-)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!