Piotruś Pan – audio musical

Autor: Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, J.M. Barrie
Tytuł: Piotruś Pan
Wydawnictwo: Studio Buffo, StoryBox.pl
Czas trwania: 1 godz. 50 min

Do domu państwa Darlingów, w nocy, zagląda Piotruś Pan. Szuka on swojego cienia, który zagubił w tu jakiś czas temu. Niechcący budzi Wendy, która jest oczarowana chłopcem. Piotruś opowiada jej o wyspie, na której mieszka z innymi dziećmi, a potem postanawia nauczyć ją latać i zabrać ze sobą. Dziewczynka będzie opowiadać im bajki i stanie się dla wyrzutków mamą. Wendy zgadza się, pod warunkiem, że będzie mogła zabrać ze sobą braci. Razem odlatują na wyspę, gdzie czeka ich mnóstwo przygód.

Piotruś Pan to jedna z klasycznych opowieści dla najmłodszych. Na jej podstawie powstawały filmy, animacje i spektakle teatralne. Jednym z takich spektakli jest Piotruś Pan w reżyserii Janusza Józefowicza w Studiu Buffo.

Musical w wersji audio stworzony przez Studio Buffo i StoryBox.pl to słowno-muzyczna opowieść o przygodach najbardziej znanego zagubionego chłopca. Muzyka Janusza Stokłosy, teksty piosenek Jeremiego Przybory i sztab cudownych głosów, w tym Edyty Geppert, Wiktora Zborowskiego, Nataszy Urbańskiej, Mariusza Czajki, Artura Chamskiego, Juli Totoszko czy Jakuba Laskowskiego, to gwarancja wyjątkowej realizacji.

Oddanie scenicznej inscenizacji przygód Piotrusia Pana nie było łatwe. Widz musi polegać jedynie na swoim słuchu, nie wie, co dzieje się w odgrywanej na scenie akcji. Audiobook poradził sobie z tym, wprowadzając rolę narratorki, która krótko informuje o tym, co się dzieje, gdy bohaterowie nie rozmawiają i nie śpiewają.

Audio musical to strzał w dziesiątkę. Świetne piosenki, kultowa, klasyczna opowieść, cudowne aranżacje i piękne głosy sprawiają, że nie można się oderwać. Audiobook ma niecałe dwie godziny. Jedynym jego mankamentem może być fakt, że czasem piosenki mają różną głośność, przez co nie nadaje się on do słuchania na przykład w pracy, gdy musimy stale manewrować poziomem głośności. Najlepiej poświęcić mu czas w domu, w weekend, zaprosić rodzinę do wspólnego słuchania.

Piotruś Pan w wersji audio musicalu mnie urzekł. Historia jest znana, ale forma jej realizacji nadała jej świeżości. Wystarczy zamknąć oczy i jesteśmy w stanie wyobrazić sobie scenę i aktorów. Zdecydowanie polecam.

Audiobooka wysłuchałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa StoryBox.pl

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam musicale, ale tych w wersji audio jeszcze nie słyszałam. Chętnie spróbuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że forma wykonania nadała tej historii świeżości. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako że nie możemy teraz pójść na żaden musical, taka forma może być dobrym rozwiązaniem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaproponuję moim synom, może będą mieli ochotę posłuchać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny i oryginalny pomysł na słuchowisko. Muszę przyznać, że jeszcze nie przekonałam się do audiobooków, ale mam coraz większą ochotę w końcu wysłuchać jakiegoś. Myślę, że również i mnie zachwyci ten musical w takiej formie. Umili mi czas podczas dziergania :) Piotrusia Pana uwielbia także mój syn, może jemu też się spodoba musical do słuchania, bo za czytaniem niestety nie przepada...

  OdpowiedzUsuń
 6. Słuchanie tego audiobooka musi być świetnym doznaniem i jak musi pracować wyobraźnia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam musicale :) Piotruś Pan zawsze kojarzy się z moim dzieciństwem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przesłuchałabym i dowiedziała się, czy warto. Wszelakie adaptacje Piotrusia Pana uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie potrafię wczuć się w taką formę rozrywki, ale wiele osób z pewnością będzie się przy niej świetnie bawić. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. jestem bardzo ciekawa takiej formy, kuszę mnie bardzo piosenki, no i nie oszukujmy się Piotruś Pan jest zawsze fajnie adaptowany ;-)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!