Zagrajmy! – Gorący ziemniak mini

Tytuł: Gorący ziemniak mini
Producent: Alexander
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4

Jak radzisz sobie z myśleniem pod presją czasu? Czy dasz sobie radę z odpowiadaniem na trudne pytania, gdy zegar tyka? Musisz zmierzyć się z Gorącym ziemniakiem i przekonać się sam!

Gra polega na odpowiadaniu na pytania w określonym czasie. Brzmi banalnie, ale wcale nie jest tak prosto. W wersji mini tej popularnej gry gracze muszą podawać sobie piłeczkę (nie zabawkę przypominającą prawdziwego ziemniaka) i odpowiadać na to samo pytanie do momentu, w którym bączek odmierzający czas przestanie się kręcić. Osoba, która w momencie, gdy bączek stanie, będzie miała w ręku ziemniaka, musi przesunąć swój pionek na planszy o jedno pole. Ten, kto dotrze pierwszy na koniec planszy przegrywa, a gra się kończy.

Gorący ziemniak mini to ciekawa gra, która wymaga skupienia. Odpowiedzi na pytania nie mogą być nielogiczne, bo mogą zostać zakwestionowane przez pozostałych graczy. Zabawa ma kilka różnych wariantów – na przykład kończyć się może w momencie, gdy jeden gracz dotrze na koniec planszy lub wtedy, gdy na planszy zostanie tylko jeden pionek, który nie dotarł do mety. Dzięki temu, że zasady można nieco modyfikować – na przykład podając ziemniaka do losowych osób, a nie zgodnie z ruchem wskazówek zegara – nie nudzi się zbyt szybko.

Gorący ziemniak mini to gra, która wymaga od graczy skupienia i logicznego myślenia. Uczy działania pod presją czasu i rozwija wyobraźnię. Jest też lekcją rywalizacji. Rzucanie do siebie bądź podawanie tytułowego ziemniaka rozwija też zręczność. Gra uczy także współzawodnictwa i oswaja z porażkami, które są w tej rozgrywce nieuniknione.

Gorący ziemniak w wersji mini to gra w sam raz do zabrania w podróż. Jest nieduża, opakowanie ma rozmiar książki. W środku znajdziemy małą planszę, 55 kart z pytaniami, 4 pionki, niewielkiego rozmiaru bączka oraz kulkę. Gra jest łatwa do spakowania i zabrania w plener czy do znajomych.

Gorący ziemniak to świetna zabawa dla całej rodziny lub paczki przyjaciół. Można się przy niej rozerwać, zrelaksować, a rozgrywka nigdy się nie nudzi. Gwarantuje wiele emocji i pozwala lepiej poznać innych grających, ponieważ muszą oni udzielić odpowiedzi na same pytania. Rozgrywka nie zajmuje zbyt wiele czasu, można więc po tę grę sięgnąć wieczorem, by przed snem móc się jeszcze trochę pośmiać. Polecam – szczególnie, że ma ona różne wersje i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie z tej serii.

8 komentarzy:

 1. Grałam w tę grę i bardzo ją lubię. ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Grałam i ubaw jest mega! Bardzo mi się podobała gra :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie gry :D <3 I sam tytuł intryguje i bawi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam planszówki, a takich do zabrania w drogę mam bardzo mało. Zapoznam się z tą grą, być może trafi do top 3?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha! Pierwszy raz o niej słyszę, ale wiem że nie ostatni. Brzmi bardzo dobrze i z ciekawości, ją sobie kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieciakom na świetlicy szkolnej bardzo ta gra odpowiadała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie podchwycimy pomysł na taką zabawną grę, przysiądziemy do niej całą rodzinką. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rzadko sięgam po gry jakieś, bo w sumie nigdy nie ma na to zbytnio czasu. A szkoda, bo jako dzieciak lubiłam!

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!