Zagrajmy! – Cztery łapy

Tytuł: Cztery łapy
Producent: Nasza Księgarnia
Wiek: 6+
Liczba graczy: 2-8

Czy uda ci się wskazać mięsożercę i roślinożercę? Na pewno. Spróbuj jednak zrobić to, gdy o punkty walczą też inni gracze, a na stole pojawiają się karty z minusami. Gra Cztery łapy właśnie tego od ciebie oczekuje!

Celem graczy jest zdobycie jak największej liczby kart. By to zrobić należy łapać za żetony, oceniając, które z nich odpowiadają temu, co pojawiło się na wyłożonych kartach. Gracze wyciągają ze swojej talii jedną kartę i równocześnie z innymi kładą ją na stole. Każda z nich przedstawia zwierzę i jego specyfikę. Może to być mięsożerca lub roślinożerca, zwierzę dzikie lub udomowione. Należy zorientować się, których kart jest więcej na stole i chwycić odpowiedni żeton. Utrudnieniem są karty specjalne, które odejmują od puli kart odpowiednią liczbę konkretnych rzeczy i wtedy zupełnie inaczej należy policzyć karty.

Grę stworzył Marc Fresquet Martínez. Ilustracje do polskiej edycji wykonała Nikola Kucharska. Jestem wielką fanką jej rysunków, są charakterystyczne i bardzo dopracowane, przyciągają szczegółami i kolorami. Zawsze widać w nich ogromną staranność, a jej styl jest nie do podrobienia.

Cztery łapy rozwijają spostrzegawczość i refleks. Uczestnicy muszą wykazać się szybkością i uważnością. Gra uczy rywalizacji i współzawodnictwa. Jest też pomocna w treningu logicznego myślenia i skupienia, gdy na stole pojawiają się karty specjalne i należy zweryfikować wszystkie inne wyłożone rzeczy. Ma też element edukacyjny – młodsi mogą poznać, które zwierzęta są mięsożerne, a które roślinożerne.

Cztery łapy to krótka i przyjemna gra z prostymi zasadami. Nikt nie powinien mieć problemu z ich zrozumieniem, już po pierwszej rundzie rozwiewają się wszelkie wątpliwości. W sam raz na wieczór ze znajomymi lub rodziną. Polecam, jeśli lubicie niedługie rozgrywki i chcecie się dobrze bawić.

12 komentarzy:

 1. Ciekawa gra, chociażby dlatego, że rysunki zachwalasz :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba wolę jednak coś bardziej w stylu quizu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za super propozycję na miłe spędzenie wieczoru. Sądząc po recenzji gra zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś uwielbiałam spędzać czas przy tego typu grach. Myślę, że i teraz też odnalazłabym w tym sporo przyjemności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna propozycja gry, w którą chętnie się wkręcimy, ciekawe zasady, ładna oprawa graficzna. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubimy przy grach spędzać rodzinnie czas, łączą pokolenia. :)

   Usuń
 6. Wygląda na ciekawą grę. Na początku czytając twój post myślałam, że będzie to coś ala dubble, ale nie. Super, że wspominasz też o twórcy. Mam wrażenie, że to rzadkość przy opisach gier planszowych.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka świetna zabawa dla każdego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To coś co może spodobać się mojemu synkowi. Na pewno mu to kupię ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo lubię takie gry, zwłaszcza, ze moje dzieciaki już dorastają do nauki rywalizacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa gra zawsze w cenie :)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!