Czasami się martwię

Autor: Campbell Books
Tytuł: Czasami się martwię
Pełny tytuł: Czasami się martwię. Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje
Wydawnictwo: HarperKids

Pierwsze nocowanie poza domem może być stresujące. Czy na pewno uda się zasnąć? Czy będzie wygodnie? Czy nie przyśnią się koszmary? Właśnie z takimi pytaniami mierzą się bohaterowie książki Czasami się martwię. Jest to tytuł z serii Akademia mądrego dziecka. Poznaj uczucia i emocje.

Książka jest kartonowa i skierowana do młodszych odbiorców. Pokazuje różne oblicza zmartwień i opowiada w dostosowany do odbiorcy sposób o tym, czym jest zamartwianie się. Serwuje też sposób na to, jak można pozbyć się tego uczucia. Bohaterami są dzieci, więc czytelnik będzie czuł się lepiej, widząc, że jego rówieśnicy też przeżywają takie sytuacje.

Książka jest pięknie wydana. Ma niewielki format, kolorowe rysunki i porządne karty, a dodatkowo są w niej elementy ruchome. W niektórych miejscach trzeba coś odgiąć lub przesunąć, by odkryć, co kryje się w dalszej części obrazka. Są one zresztą związane z treścią, dzięki czemu całość wypada bardzo spójnie. Obrazki są przyjemne dla oka. Nie są schematyczne, włożono w ich powstanie wiele starań. Nie zabrakło w nich szczegółów. To bardzo ważne w przypadku książki dla dzieci, by ilustracje były atrakcyjne.

Na końcu książki znajdziemy krótki poradnik dla rodziców na temat emocji. Są tam między innymi ćwiczenia i sugestie dotyczące rozmów z dziećmi. Maluchy nie zawsze są w stanie powiedzieć, co czują, wszystko jest dla nich nowe i obce, dlatego tak ważne jest, by wyjaśnić im, co się dzieje. Tematyka uczuć i emocji jest teraz bardzo popularna wśród książek dla najmłodszych czytelników – i dobrze. To świetna podpowiedź dla rodziców, jak oswajać ich pociechy z tym obcym światem wewnętrznych rozterek.

Czasami się martwię to bardzo dobrze wydana pozycja z ważnym tekstem uświadamiającym młodym czytelnikom jedno z uczuć, które mogą im się przytrafić. Podoba mi się, że w książce znajdziemy wskazówki, co zrobić, gdy się martwimy, a także że pojawiła się nota dla rodziców. Warto sięgnąć.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

7 komentarzy:

 1. Chętnie sięgam po wszystkie książeczki o emocjach. Są naprawdę potrzebne i ważne.

  OdpowiedzUsuń
 2. To wydanie, jak i inne z tej serii jest niezwykle wartościowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie książki dla dzieci. Dzięki nim, nie tylko dobrze się bawią, ale poznają różne wartości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki z tego wydawnictwa za każdym razem mnie interesują. U mnie w domu jeszcze ich nie ma ale sądzę że niebawem się jakaś pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo słyszałam o książeczkach tego wydawnictwa i mają same świetnie opinie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że dzieci mają takie książeczki. Nie mam dzieci jednak lubię jak pociecha czyta od najmłodszych lat.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!