Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź

Autor: Marta Stochmiałek
Tytuł: Paddington na tropie
Pełny tytuł: Przygody Misia Paddingtona. Paddington na tropie. Szukaj i znajdź
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 22

Książki dla maluchów muszą mieć piękną szatę graficzną i zaciekawić nie tylko treścią. Świetnym przykładem takiej książki jest pozycja Paddington na tropie. To tytuł z serii wyszukiwanek.

Paddington na tropie to wydanie, w którym pojawia się niewiele treści, a najważniejsze są ilustracje. Każda rozkładówka przedstawia scenę. Opisano krótko, co się dzieje np. Paddington postanawia posprzątać szopę. Obok treści pokazano przedmioty, które należy odszukać na obrazku. Podano też liczbę, która nas interesuje. Na przykład musimy znaleźć cztery przedmioty z rysunku pod tekstem.

Karty są tekturowe, grube i porządnie wykonane. Rozmiar książki zbliżony jest do a4, więc ilustracje są dość spore i można łatwo na nich wyszukiwać wskazane elementy. Rysunki kojarzą się z animowaną bajką, ale nie rysowaną, lecz stworzoną za pomocą komputerowego programu. Być może maluchy będą kojarzyć ten styl z jakąś kreskówką.

Książki tego typu sprawdzą się przede wszystkim wśród maluchów. Niekoniecznie muszą to być czytające dzieci, bo opowieść i zadanie mogą im przeczytać rodzice. Zabawa polega na wyszukiwaniu elementów. Dzieci rozwijają spostrzegawczość, mogą też uczyć się liczenia do pięciu. Poznają kształty i kolory. Przedmioty na ilustracjach nie są ukryte za bardzo, ale czasem wymagają skupienia i rozejrzenia się uważnie po przedstawionej scenie.

Bardzo lubię takie książki i szczerze polecam je rodzicom jako pierwsze pozycje dla dzieci. Dzięki tego typu tytułom maluchy uczą się, że obcowanie z książką to świetna zabawa i przyjemność. Zresztą taka książka to punkt wyjścia – poznajemy historię, ale możemy też sami ją tworzyć, zmieniać i dodawać kolejne rzeczy do tego, co przeczytaliśmy. Plusem jest też wykonanie – grube kartonowe strony są raczej nie do zdarcia.

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

7 komentarzy:

 1. Kto nie kocha Misia Paddingtona? Każde jego przygody są pełne emocji a jednocześnie są niezwykle pouczające!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się to wydanie. Właśnie dziś czytałam kolejny tom jego przygód.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ulubiony miś moich dzieci. Ostatnio chętnie oglądają z nim bajki. I pewnie ta ksiażeczka też by im się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ładnie prezentuje się to wydanie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyszukiwarki to zawsze świetna propozycja dla dzieci w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego misia pamiętam z dzieciństwa. Moje dzieci jednak się nim nie interesują, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wind of renewal20 lipca 2022 19:42

  Kojarzę bajkę o tym misiu. Nigdy nie udało mi się jej skończyć. Jednak bardzo fajny on jest. Ciekawa książeczka i swietna grafika.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!