Zagrajmy! – Kosmiczny labirynt

Tytuł: Kosmiczny labirynt
Producent: Zielona Sowa
Wiek: 6+
Liczba graczy: 1-2

Wyobraź sobie, że jesteś astronautą wyruszającym na podbój kosmosu. Musisz znaleźć nowe planety i unikać asteroid. Czy to ci się powiedzie? Sprawdźmy! Zagrajmy w Kosmiczny labirynt.

Gra przeznaczona jest dla maksymalnie dwóch graczy. Wariantów rozrywki jest kilka, zadaniem gracza zawsze jest dotarcie do planety i podbój jej. By tego dokonać należy odkrywać kolejne kafelki labiryntu i spróbować dotrzeć do planety, obracając elementy drogi w odpowiedni sposób. Niektóre z nich mają narysowane dodatkowe przedmioty, które mogą mieć wpływ na rozgrywkę.

Kosmiczny labirynt to błyskawiczna gra, która sprawdzi się w solowej rozgrywce oraz w grze z przeciwnikiem. Jest też opcja kooperacji podczas gry. Dzięki temu zabawa się nie nudzi, można ją zmieniać i urozmaicać. Dodatkowo można rozgrywać ją w różnych wariantach – na przykład biorąc pod uwagę elementy na kafelkach lub nie.

Wizualnie Kosmiczny labirynt jest bardzo ładny. Pasuje tematycznie do tytułu, ma ładne, kolorowe ilustracje, które świetnie oddają kosmiczny klimat. Przyczepiłabym się do dodatków na kafelkach – czasem nie byłam pewna, czy dany element jest istotny, czy to tylko ozdoba, ale w ściądze w instrukcji łatwo wyszukać wzory, które są ważne dla rozgrywki.

Wadą gry jest fakt, że czasem losowość rozłożenia płytek powoduje, że nie można dostać się do planety. Przez to gra trochę traci, a sam fakt bywa frustrujący. Rozgrywka jest szybka, prosta, zasady nie są przesadnie skomplikowane, a już po jednej turze można załapać mechanizm gry.

Kosmiczny labirynt uczy współpracy i kreatywności. Jest też przydatny do treningu logicznego myślenia. Wymaga skupienia i obserwowania poczynań przeciwnika. Dzięki grze uczymy się też zdrowej rywalizacji. Gra rozwija spostrzegawczość i uczy planowania ruchów.

Kosmiczny labirynt to przyjemna, krótka planszówka, w którą mogą grać już dzieci od szóstego roku życia. Ładnie wykonana i prosta, w sam raz na szybką rozgrywkę.

13 komentarzy:

 1. Dobrze, że gra uczy współpracy i kreatywności. To ważne cechy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno w nic nie grałam, a lubię propozycję uczące współpracy. Podoba mi się ta propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ta gra przydałaby mi się w moim domu. Moje dzieci nie lubią i nie potrafią ze sobą współpracować. Może pomogłaby mi to zmienić?!

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska23 września 2021 19:28

  Lubię gry oparte na współpracy. Świetnie sprawdzają się na harcerskich zbiórkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale fajna i kreatywna gra dla dzieci i nie tylko. Idealna na jesienne wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 6. mój młodszy ostatnio bardzo lubi takie gry, więc na pewno sprawdzimy jej grywalność :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna gra z cyklu na małych dzieci. Sądzę,że jest to gra idealna na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kreatywność to ważna cecha w dzisiejszym świecie. Dobrze, że gra jej uczy.

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam nowe gry :D tym bardziej takie gdzie dzieciaki mogą się wykazac. Można spędzić orzy niej mega przyjemnie popołudnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie skuszę się na rozgrywkę, gdy gra wpadnie mi w ręce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nasza rodzinka ostatnio mocno weszła w planszówki, idealnie sprawdzają się podczas wielopokoleniowych spotkań, chętnie zwrócimy na tę grę uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa gra - muszę się jej bliżej przyjrzeć w kontekście moich zajęć z dzieciakami ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. To coś zdecydowanie dla nas, uwielbiamy tematykę kosmosu, a córka w październiku kończy sześć lat.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!