Klasyka dla dzieci

 
W 2020 roku na rynku wydawniczym pojawiła się interesująca seria dla młodych czytelników – Klasyka dla dzieci. Wydawnictwo Tandem postanowiło przybliżyć dzieciom znanych autorów, dostosowując tekst ich powieści do wieku odbiorcy.

W ten sposób powstały dzieła, które są adaptacją klasyków literatury. Nie ma w nich zbędnych dłużyzn i opisów, które mogą nudzić, historia jest skondensowana i łatwa w odbiorze. Wygląda jak szczegółowe streszczenia, a jednocześnie nie ograbia dzieł z ważnych przesłań. Wydania książkowe wzbogacają ilustracje. Pozycje są także wydawane w formie audiobooków.


 

Doczekaliśmy się adaptacji powieści Charlesa Dickensa i Jane Austen. Wydawnictwo przygotowało też serię przygód Sherlocka Holmesa oraz Arsene Lupina. Dzięki temu młodzi czytelnicy mogą poznać znane i lubiane historie, które są dostosowane do ich umiejętności czytania.

Wydawnictwo pisze o sobie tak:

„Wydawnictwo, które wie, jak zainteresować dzieci mitami oraz klasyką literatury. Naszym kluczem do sukcesu jest forma: ciekawa, zabawna i współczesna. Archaiczne i niezrozumiałe czasami teksty zostały adaptowane do potrzeb współczesnego młodego czytelnika. W tym celu współpracujemy z pisarzami, których dorobek świadczy o tym, że wiedzą jak trafić do młodzieży”[1].[1] https://wydawnictwo-tandem.pl/wydawnictwo-tandem/

1 komentarz:

  1. Z każdej z wymienionych serii coś czytałam i jestem nimi zachwycona.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!