Jak przekonać się do audiobooków?

 

Wiele osób twierdzi, że nie lubi słuchać audiobooków, a okazuje się, że nawet nie próbowali. Oto kilka sposób, jak przekonać się do audiobooków.

 

Lektor

Wybierz głos, który ci pasuje. Nie może cię usypiać i pozwalać odpływać myślami. Dobrze, jeśli lektor zmienia natężenie głosu i potrafi oddać emocje bohaterów, w ten sposób łatwiej zatrzyma cię przy czytanej historii. Włącz fragment powieści i sprawdź, jak podoba ci się osoba, która go czyta. Nie zawsze najlepszym wyborem są aktorzy, których znamy z telewizji czy filmów. Czasem lepiej dać szasnę komuś, kto profesjonalnie zajmuje się czytaniem powieści.

 

Historia

W moim przypadku najlepiej w formie audiobooków sprawdzają się thrillery i kryminały. Jest w nich sporo akcji, zmian tempa, zaskoczeń. Dzięki temu moja uwaga ciągle skupiona jest na treści. Może się okazać, że sięgacie nie po takie historie, jakie mogą was zainteresować. Sprawdźcie różne gatunki.

 

Słuchowisko

Od tego zaczęła się moja przygoda z audiobookami. Różne głosy, podział na role, a do tego cała gama dźwięków i muzyki w tle, które miały podkreślać nastrój czy imitować pewne sytuacje i wydarzenia. Po zamknięciu oczu ma się wrażenie, że słucha się filmu. Sprawdźcie, czy taka forma będzie wam pasować.

 

Długość

Chodzi nie tylko o czas nagrania całej książki, lecz także poszczególnych fragmentów. Mnie zdecydowanie lepiej słucha się rzeczy, które mają części po kilka minut niż tych, które są około godziny.

 

1 komentarz:

  1. Bardzo szybko się wyłączam i odbiegam myślami. Siostra z kolei lubi do jazdy samochodem.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!