Zagrajmy! – Sen

Tytuł: Sen
Producent: Nasza Księgarnia
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-4

Wybierz się w podróż do snu i stwórz własne marzenie senne. Pamiętaj jednak, że liczy się też liczba punktów. Zagraj w Sen.

Celem gry jest stworzenie takiego snu, który ma jak najmniejszą liczbę kruków. Podczas zabawy każdy otrzymuje cztery karty. Może podejrzeć dwie z nich. Potem kolejno gracze wykonują ruch. Mogą pozbyć się jednej karty ze swojej kupki i wymienić na tę z talii. Ważne, by pamiętali o zbieraniu tych z najmniejszą liczbą punktów. Gra się do momentu, w którym któryś z graczy w sumie uzbiera sto punktów. Wtedy on przegrywa.

Zasady Snu są bardzo proste. Każdy jest w stanie załapać je w chwilę, a nawet jeśli są jakieś wątpliwości, po pierwszej rundzie na pewno znikną. Gra jest regrywalna i losowa, wymaga też skupienia i logicznego myślenia. Przydadzą się zmysł obserwacji i przewidywania, a także dobra pamięć. Trzeba umieć liczyć, bez tego nie jest się w stanie grać. Rozgrywka zajmuje według producenta od pół godziny do godziny, lecz wszystko zależy od graczy i ich chęci do ryzyka.

Mocną stroną Snu są nie tylko proste zasady, lecz także przepiękne, zachwycające wręcz ilustracje Marcina Minora. Każda karta to piękny obraz niczym z sennej krainy. Ładne, kolorowe, klimatyczne karty zapierają dech w piersiach i sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze większą przyjemnością.

Sen poznałam niedawno i już żałuję, że dopiero teraz. To banalna gra, która dostarcza wiele zabawy. Mam nadzieję, że uda mi się w nią zagrać jeszcze wiele razy.

6 komentarzy:

 1. Dobrze, że to gra, która dostarcza wiele zabawy. Bardzo takie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością pobawiłabym się w tworzenie snu, zapowiada się fascynująca zabawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zaciekawiły te ilustracje. A jak już zasady są banalnie proste to jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sen mnie bardzo kusi, ale nie miałam okazji zagrać, muszę nadrobić żeby nie żałować :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem właśnie takie proste gry dostarczają najwięcej rozrywki, chętnie zwrócę uwagę na tę propozycję, ciekawi mnie oprawa graficzna, bo już na opakowaniu zapowiada się na fantastyczną. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze do niedawna ciężko ją było gdziekolwiek kupić. Grałam w nią raz i chciałabym jeszcze raz.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!