Ulubieni bohaterowie gier konsolowych

 

Może nie jestem jakąś wielką maniaczką gier konsolowych, ale od kilku lat – jako posiadaczka PlayStation4 – grywam w gry. Mam swoje ulubione tytuły i swoich ulubionych bohaterów. Oto oni.

 

Kyle Crane

Główna postać z Dying Light. Na przestrzeni gry zmienia się z tego złego w tej dobrego. Jest wysportowany i odważny, chociaż noc sprawia, że ciśnienie mu skacze. Dlaczego go lubię? To postać, którą trudno jednoznacznie określić. Ma swoje na sumieniu i czasem złe decyzje, które podejmuje, sprawiają, że ładuje się w kłopoty. Jest zabawny, lecz także trochę naiwny. To obcy w zamkniętym świecie, który musi zapracować na zaufanie.

 

Kratos

Główny bohater serii gier God of War. Spartański wojownik, mocarz, który w najnowszej części trafia do nordyckiego świata, gdzie wszystko jest dla niego nowe. Jest szorstki i twardy, inteligentny i wojowniczy. To postać nietuzinkowa – czasem trudno go lubić, ale to świetnie zbudowany charakter.

 

Lara Croft

Któż nie zna panny Croft – słynnej poszukiwaczki skarbów. Wyróżnia się inteligencją i odwagą, ma wiedzę na temat starożytnych artefaktów i niestraszne jej żadne warunki. Bardzo ciekawa postać, która odkrywa przed graczem kolejne dzieje zaginionych cywilizacji.

 

Natan Drake

Kolejny poszukiwacz przygód, bohater serii Uncharted. Zwinny, inteligentny i narwany, tak można go określić. Ma w sobie pewien rodzaj młodzieńczej butności, a jednocześnie zawsze potrafi ocenić sytuację na chłodno. Wychodzi cało z każdej opresji.

 

Ellie i Joel

Bohaterowie The Last of Us. Ona to nastolatka z niewyparzonym językiem, on to dojrzały mężczyzna, który obiecał ją chronić. Opiekuńczy, lecz trochę wycofany. Ich relacja jest trudna, ale przypomina trochę relację ojca z dorastającą córką. Osobno te postacie też są bardzo ciekawe. Napędza ich zemsta, chęć przetrwania, walka o kolejny dzień. Muszą mierzyć się nie tylko z zombiakami, lecz także z ludźmi, którzy chcą zrobić im krzywdę.

 

Takkar

Główna postać gry Far Cry Primal. Wyrasta na przywódcę grupy osadników, mierzy się z wrogami, wypełnia zadania. Odznacza się lojalnością i dbałością o grupę, której przewodzi. Ma swój własny system działania, potrafi wybaczać i dawać drugą szansę, co dziwi jego pobratymców.

1 komentarz:

  1. Nie mam konsoli, chociaż w dzieciństwie miałam pegasusa (kto go nie miał w latach 90tych?). Ja to jestem raczej fanką gier bez prądu. Nie odróżniam Xboxa od PlayStation, chociaż raz miałam okazję grać na Xboxie w jakąś grę, ale bez większych emocji. Za to Larę Croft to i bez gier kojarzę. Niektóre z tych postaci po prostu na dobre utkwiły w popkulturze.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!