Zagrajmy! – Daję słowo!

Tytuł: Daję słowo!
Producent: Nasza Księgarnia
Wiek: 10+
Liczba graczy: 2-6

Znacie gry słowne? Ta wciągnie was od pierwszej rozgrywki – Daję słowo!.

Na stole wykłada się pięcioliterowe słowa, a potem każdy z graczy otrzymuje odpowiednią liczbę kart z literami oraz kart zadań. Kolejno każdy ma możliwość wykonania jednego z trzech ruchów – wymiany kart lub wykonania jednego z zadań, może też zmienić literę w któryś ze słów, korzystając z tego, co ma w ręku. Gra kończy się, gdy któryś z uczestników zdobędzie 100 punktów z zadań, które wykonał.

Zasady gry są bardzo proste i przejrzyste. Pierwsze dwie-trzy rozgrywki warto wspierać instrukcją, gdy chce się wykonać zadanie, by nie popełnić błędu, a potem gra się już z pamięci. Zadania są proste i wymagają pewnej kreatywności – na przykład można wykonać ruch Totalne zamieszanie i zebrać wszystkie litery ze stołu, tworząc nowe słowa.

Instrukcja jest napisana sprawnie, nie ma w niej niepotrzebnych treści. Plusem są ilustracje, które pomagają w rozpoczęciu rozgrywki. Twórcy dodatkowo dają podpowiedzi, jak urozmaicić grę – na przykład stawiając poprzeczkę punktową wyżej.

Gra jest pięknie wykonana. Rysunki Jarońskiego są urocze, kolory pozwalają rozróżnić litery. Karty są nieduże, ale wystarczająco wielkie, by łatwo się je trzymało i układało słowa. Całość ma fajny, spójny charakter, który doceniam od pierwszej rozgrywki.

Daję słowo! to szybka gra, w której trzeba pogłówkować. To rozrywka nie tylko dla fanów literaków, lecz także każdego, kto chce i lubi kombinować. Rozwija myślenie logiczne i kreatywność, sprawia, że poprawiają się kompetencje językowe graczy. Można narzekać na duży stopień losowości, lecz w naszym przypadku – a gramy w dwie osoby – nie było momentu, który sprawiłby, że marudzimy. Jeśli trafiły się karty z zadaniami, których nie mogliśmy lub nie umieliśmy wykonać, wymienialiśmy je, a nawet w przypadku zbliżenia do setki punktów nie potrafiliśmy powiedzieć, które wygra, bo wystarczyło jedno dobre zadanie i szala się przechylała w drugą stronę.

Daję słowo! zaskoczyło nas pozytywnie. Lubimy takie szybkie gry, które wymagają skupienia, a reguły mają proste i szybkie do opanowania. Zdecydowanie polecamy!

6 komentarzy:

 1. Też lubię szybkie gry, a o tej słyszałam już wcześniej. Chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Miałam w planach kupić ją dzieciakom na urodziny, a teraz potwierdzasz, że to świetny wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno znajdzie swoich zwolenników, miło można spędzić czas z taką grą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska7 maja 2022 09:28

  Widzę, że jest się czym zainteresować jeśli chodzi o tę grę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne są takie gry! :). Mega takie lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo lubię takie gry, także chętnie bym zagrała :-)

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!