Kołderkowe bzdurki dla syna i córki, Agnieszka Frączek

Autor: Agnieszka Frączek
Tytuł: Kołderkowe bzdurki dla syna i córki
Wydawnictwo: Buka
Czas trwania: 34 minuty

Agnieszka Frączek jest autorką książek dla dzieci, wierszy i opowiadań. W swojej twórczości wykorzystuje gry słowne, a także wprowadza pojęcia z zakresu językoznawstwa. Jedną z jej pozycji są Kołderkowe bzdurki dla syna i córki. Wydana została w serii Mądre bajki Wydawnictwa Buka w formie audiobooka.

Kołderkowe bzdurki dla syna i córki to krótkie wierszowane bajki dla dzieci, których motywem przewodnim jest sen. Autorka stworzyła ponad dwadzieścia niedługich wierszyków i piosenek, które przeplatają się wzajemnie. Wpadają w ucho, są rymowane i przyjemne w odbiorze. Piosenki czasem przypominają kołysanki, czasem są bardziej skoczne i żywe. Można razem śpiewać i bawić się, a spokojne opowieści o snach zachęcają do przytulenia głowy do poduszki.

Audiobook jest bardzo dobrze zrealizowany. Sam tekst to jedno, ale wydanie go w tej formie to strzał w dziesiątkę. Treść czyta Małgorzata Kożuchowska. Jej miły, ciepły głos pasuje idealnie do opowieści. Rymowane treści są przyjemne w odbiorze, a dykcja lektorki jest bez zarzutu. Bawi się tekstem, nie odczytuje go sucho, co na pewno skupi uwagę małych słuchaczy. Towarzyszące historiom piosenki wykonuje Beata Przybytek – wokalistka jazzowa. Muzykę skomponował Maciej Mulawa.

Kołderkowe bzdurki dla syna i córki to ciekawa forma słuchowiska dla najmłodszych. Skierowana jest do dzieci od drugiego roku życia. Audiobook jest dobrze zrealizowany, a do tego tematycznie spójny. Co prawda miałam wrażenie, że niektóre piosenki są nieco za bardzo żwawe, dzieciom na pewno się podobały, ale nie sądzę, by sprawdziły się jako usypianki. Mimo wszystko całość niezmiernie mi się podobała. Rymowane i krótkie teksty, a do tego piosenki, które sprawiały, że nie było monotonnie. Polecam, jeśli szukacie czegoś przyjemnego do słuchania dla najmłodszych.

Audiobooka wysłuchałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Buka.


7 komentarzy:

 1. Niebawem mam się z nim zapoznać i jestem go naprawdę bardzo ciekawa z kuzynką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może niebawem się na nią skuszę, więc będzie co słuchać.

  OdpowiedzUsuń
 3. mam nadzieję, że nie długo będzie mi dane posłuchać, zapowiada się ciekawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta pozycja z pewnością zachęci najmłodszych do słuchania i potem też do samodzielnego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jeszcze nigdy nie słyszałam jak czyta Małgorzata Kożuchowska, a ten audiobook brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba niebawem będę miała ją na uwadze i jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dane wierszyki są krótkie i ciekawe, a to na pewno ich zaleta.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!