Nasza rodzina jest magiczna – Nasze magiczne Encanto

Rodzina Madrigal nie jest zwyczajna – mieszkają w domu, który żyje własnym życiem, a każdy członek rodziny posiada pewne moce, którymi może dzielić się z innymi. Wszyscy poza Mirabel. Ona jedna nie dostała żadnej mocy, ale nie jest z tego powodu smutna. Gdy okazuje się, że coś zagraża magicznym właściwościom rodziny, Mirabel postanawia działać.

Nasze magiczne Encanto to najnowszy film Disneya. Główną bohaterką jest Mirabel – dziewczyna, która nie posiada magicznym mocy. Inni w jej rodzinie zostali obdarzeni darem – jej siostry potrafią wyczarować kwiaty lub podnieść niesamowite ciężary, a jej matka gotuje lecznice posiłki. Rodzina ma też tajemnicę – jedno z dzieci seniorki rodu zniknęło i nikt nie chce o nim mówić.

Fabuła dotyczy ratowania magii rodzinnej. Mirabel zauważa, że ich dom zaczyna się rozpadać, a nikt nie chce mówić o tym, że coś jest nie tak. Postacie kolejno zaczynają mieć problemy z mocami, co jest zaskakujące, bo nigdy wcześniej tak się nie działo. Dziewczyna rozmawia z członkami rodziny, odkrywa też przepowiednię, która sugeruje, że nad Madrigalami wisi jakaś klątwa, która doprowadzi do upadku i spowoduje zniknięcie ich mocy.

Film jest kolorowy i dużo się w nim dzieje. Mirabel zaczyna lepiej rozumieć swoich bliskich, gdy zwierza się im z obaw o magię. Widzimy, że bohaterowie boją się nie tyle utraty mocy, co tego, że nie staną na wysokości zadania. Jedna z sióstr jest niezwykle silna, ale presja otoczenia zaczyna ją przytłaczać – ma obawy, że pewnego dnia nie zdąży czegoś zrobić i stanie się tragedia. Druga z dziewcząt ma wyjść za mąż i założyć rodzinę, chociaż nie jest to jej marzeniem. Rady Mirabel, by były sobą, nie podobają się babci, seniorce rodu, która we wnuczce widzi tylko czarną owcę. Mirabel zabiega o jej względy, ale wie, że nigdy nie będzie godna jej miłości, bo nie dostała żadnej mocy.

W filmie pojawia się dużo piosenek. Mają one opowiedzieć jakąś historię, nie są jedynie tłem na wydarzeń. Bohaterowie śpiewają i tańczą, a sceny te czasem są nieco surrealistyczne – nie dzieją się tu i teraz, wyglądają często jak teledysk. Warto dodać, że za piosenki odpowiedzialny jest Lin-Manuel Miranda, który świetnie radzi sobie z pisaniem utworów do tego typu produkcji. W polskim dubbingu usłyszymy m.in. Adę Szczepaniak, Krystynę Tkacz, Cezarego Pazurę, Damiana Ukeje czy Natalię Piotrowską-Paciorek.

Nasze magiczne Encanto to przede wszystkim film o tym, że w rodzinie nikt nie może być gorszy przez to, że jest inny. Zarówno Mirabel, jak i jej wujek Bruno, który zniknął, byli czarnymi owcami, ale po prostu byli niezrozumiani. Dla dobra rodziny potrafili się poświęcić. To liczy się najbardziej.

Animacja spodoba się dzieciom, bo jest zabawna, kolorowa, są w niej piosenki i wiele akcji. Nie można się nudzić podczas oglądania. Na pewno przy każdym seansie wyłapiemy coś nowego, co wcześniej nam umknęło. Ja na pewno wrócę jeszcze do tego filmu.

8 komentarzy:

 1. No to już wiem, co chcę zobaczyć z moimi dziewczynami (podniesiemy średnią wieku w kinie o kilka lat 😂)

  OdpowiedzUsuń
 2. Film zapowiada się świetnie i chętnie skuszę się na tę ekranizację.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie obejrzę go z córką, słyszałam o nim, ale zapomniałam, ale teraz to sobie od razu zapiszę, żeby to się nie powtórzyło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie obejrzę ten film. Ogólnie chętnie oglądam z całą rodziną bajki Disneya. Są wyjątkowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Paulina Kwiatkowska31 maja 2022 23:53

  Gdy nadarzy się okazja do obejrzenia tego filmu na pewno z niej skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubimy takie rodzinne filmy Disneya. O tym filmie wspominała ostatnio moja córka, wiec musimy obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę koniecznie obejrzeć ten film. Uwielbiam takie piękne, bajkowe historie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie chcę obejrzeć tę animację. Coś czuję, że będę nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!