Mops Henio dostaje kość, Zenon Łapka

Autor: Zenon Łapka
Tytuł: Mops Henio dostaje kość
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24

Mops Henio od rana jest bardzo radosny. Cieszy go widok wracającego z pracy taty, jest szczęśliwy, bo dostaje kość, raduje go też odnalezienie zabawki kota. Piesek radośnie szczeka, merda ogonkiem i nawet deszcz nie psuje jego dobrego humoru, którym zaraża wszystkich domowników. Potrafi rozweselić każdego członka rodziny, a i sam nie traci radości.

Mops Henio dostaje kość Zenona Łapki to książka z serii Książka o… Uczuciem, które omawiane jest w tym tomie, jest radość. Głównym bohaterem jest mops Henio – sympatyczny i wesoły pupil, który jest pozytywnie nastawiony do życia.

Książka pokazuje różne oblicza radości – rozweselenie, zadowolenie, szczęście. Dzieci nie tylko uczą się synonimów tego słowa, lecz także obserwują zachowania psiaka. Dowiadują się, że uczucie to ma kilka stanów, ale wszystkie składają się właśnie na radość. Pokazano też, że cieszyć mogą różne rzeczy, każdego coś innego, dlatego uczucia są bardzo skomplikowane i wielowarstwowe.

W serii wyszły też książki dotyczące innych emocji. Bohaterem każdej z pozycji jest inne zwierzątko domowe. Cztery tomy to czterech pupili, którzy mieszkają w jednym domu. Z innych pozycji w serii dowiemy się, czym jest strach, złość i smutek.

Ilustracje w książce są autorstwa Małgorzaty Detner. To ładne rysunki, kolorowe, bez ostrych krawędzi i krzykliwych kolorów. Są przyjemne dla oka i stanowią ważną część pozycji. Seria skierowana jest do młodszego czytelnika, dlatego tekstu w środku nie jest dużo, to ilustracje są tu na pierwszy miejscu. Ciekawie wygląda też wydrukowana treść – niektóre słowa mają inny font, przyciągają uwagę. Wyróżniono te wyrazy, które związane są z opisywanym uczuciem, czyli radością.

Mops Henio dostaje kość to przyjemna książka dla dzieci, której celem jest zaprezentowanie uczucia radości. To krótka, urocza historia, z sympatycznym bohaterem. Ładnie zilustrowana i ciekawa, w sam raz dla najmłodszych.

7 komentarzy:

 1. Myślę, że i rodzicom i dzieciom ta książka może sprawić dużo radości przy czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie książki, które pomagają dzieciom zrozumieć emocje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio szukam tego typu książeczek dla dzieci z mojego otoczenia. Będę miała ja na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książeczka i ma bardzo urocza grafikę, piesek jest prześliczny

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo uwagi zwraca się ostatnio na nazywanie uczuć,dobrze że oprócz tych negatywnych czy przykrych dzieci dowiedzą się że są też różne odmiany radości.

  OdpowiedzUsuń
 6. OOooo mopsiak bohaterem super! Ja polecam inną serię o Mopsiaku np. Mopsiak piecze ciasto od Zielonej sowy. Może znasz?

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam książki z literatury dziecięcej, które swoją tematyką obejmują emocje. Chętnie przeczytam ją moim dzieciom. Ciekawa jestem również innych tytułów serii.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!