Smoki, Tamara Macfarlane

Autor: Tamara Macfarlane
Tytuł: Smoki
Tytuł oryginalny: Dragon World
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 80

Czy smoki zawsze są niebezpieczne? Czy można im ufać? Gdzie mieszkają i co jedzą? Czy mają jakieś moce? O tych i innych rzeczach można dowiedzieć się z książki Tamary Macfaralane Smoki.

Pozycja jest podzielona na kilka kategorii smoków w zależności od kontynentu, na którym żyją. Autorka opisuje ich wygląd, usposobienie, opowiada o relacjach z ludźmi. Pokazuje istoty, które żyją w wodzie i te, które wolą spędzać czas wysoko w chmurach. Każdy kontynent ma inny rodzaj smoków, które dostosowały się do klimatu i warunków. Dlatego też są one tak różnorodne.

W książce znajdziemy opisu smoków, lecz także opowiadania. To stworzone na kanwach legend i opowieści baśnie, w których smoki grają główną rolę. Bardzo przyjemnie się to czyta. Nie jest to zatem tylko leksykon o smokach, lecz także książka, którą można z przyjemnością wertować i poznawać przygody tych mitycznych istot.

Książka ma przepiękne ilustracje. Autorem jest Alessandra Fusi. Oddała magiczny i bajkowy wygląd smoków, a także stworzyła świetne obrazy ze smokami w roli głównej. Sceny, które uwieczniono w książce, są kolorowe i baśniowe. Uchwycono ruch, można odnieść wrażenie, że smok z karty książki zaraz wzbije się w powietrze. Niełatwo oddać dynamikę na kartce, a autorce się to udało.

Smoki to pięknie wydana książka dla najmłodszych czytelników. Myślę, że spodobają im się ilustracje i opowiadania, które znajdą w tym tomie. Zdecydowanie warto sięgnąć.

8 komentarzy:

 1. Chętnie rozejrzymy się za książką, coś dla naszej rodziny, klimaty smoków są nam bliskie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tą książkę i jest świetna! Polecamy ją każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Smoki mnie od zawsze fascynowały. Już jako dziecko uwielbiałam oglądać i czytać wszystko, co ze smokami związane. Widzę, że mojego synka też powoli interesują. Książka mi się podoba i z pewnością ja kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tę książkę i jako wielka fanka smoków jestem nią zachwycona. Piękna :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieciaki uwielbiają smocze opowieści, fascynują je te stworzenia, zatem tytuł chętnie uwzględnię w planach czytania w ramach klubu młodych pasjonatów książek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama z przyjemnością sięgam po książki o smokach. Sprawdzę czy ta jest dostępna w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak czytam, że ksiazka o smokach i ma piękne ilustracje to jestem pewna, że mojemu synowi takie opowiadania by przypadły do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale wydaje się ciekawa. Ma piękną okładkę, więc ciekawa jestem, jakie ilustracje znajdują się w środku. Myślę, że moim chrześniakom książka bardzo by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!