Filmoholik na kanapie

 


Diabeł wcielony

Oglądając ten film, miałam wrażenie, że jest przydługi i rozciągnięty do granic możliwości. Jest to jednak popis możliwości aktorskich Roberta Pattinsona. Sam film jest przepełniony przemocą i grzechem, który dziedziczony jest z pokolenia na pokolenie. Widz ma wrażenie, że postacie skazane są na błądzenie w życiu i nic nie jest ich w stanie uratować przed porażką.

 


Eurovision. Historia zespołu Fire Saga

Eurowizja to pewnego rodzaju kulturowy fenomen, który twa od ponad sześćdziesięciu lat. Nie dziwi więc, że i twórcy filmowi sięgnęli po ten temat i stworzyli alternatywną historię zespołu, który zostaje reprezentantem kraju. Zabawna opowieść, w której umieszczono wiele smaczków do wyłapania przez eurowizyjnych fanów. Pojawiają się też zwycięzcy poprzednich edycji konkursu. Nie zabrakło dobrej muzyki i historii miłosnej.

 


Król

To mój pierwszy film z Timotheem Chalametem. Oprócz niego na ekranie pojawia się m.in. Robert Pattinson, który mimo epizodycznej roli kradnie każdą scenę, w której go widzimy. Film ma ciężki, powolny klimat, ale opowieść o angielskim, młodym królu wciąga i trzyma widza w napięciu do ostatniej chwili. Piękne kostiumy i charakteryzacja, klimatycznie przyciemnione kadry i skomplikowana sytuacja polityczna sprawiają, że to naprawdę dobry film historyczno-kostiumowy.

2 komentarze:

  1. Oglądałam "Diabła wcielonego" rewelacyjny film, bardzo mi się spodobał. A Eurovision Song Contest to moja ulubiona komedia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Filmy, w których świetnie odnajdzie się moja młodzież, chętnie podeślę im tytuły pod rozwagę. :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!