Seria Rok w…

 

Wydawana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia seria książek dla najmłodszych to ciekawa propozycja dla tych dzieci, które jeszcze nie czytają, ale lubią ćwiczyć wyobraźnię i snuć opowieści o tym, co widzą. Są to książki obrazkowe, w których nie ma tekstu. Każda pozycja to przegląd różnych tematów z podziałem na dwanaście miesięcy. Na rozkładówkach znajdują się różne sceny uchwycone w innym miesiącu roku.

Dzięki tym książkom dzieci mogą uczyć się o tym, jak wygląda zmiana pór roku. Dowiadują się też, jak zmienia się przyroda i otoczenie oraz jakie rzeczy świętuje się danego miesiąca. Każda z pozycji stworzona została przez innego polskiego ilustratora. Dzięki temu wydania mają inne style, ale zamysł dla całej serii jest ten sam. Za rysunki odpowiadają między innymi Maciej Szymanowicz, Nikola Kucharska czy Emilia Dziubak. Nazwiska znane i lubiane przez młodych czytelników. Ich rysunki można podziwiać w wielu książkach dla dzieci.

Wśród książek z tej serii znajdziemy między innymi Rok w lesie, Rok na wsi, Rok w mieście. Ciągle powstają też nowe tytuły.  

Tytuły z tej serii pozwalają nie tylko dowiedzieć się, jak wygląda zmiana pór roku. Są też ciekawą formą zabawy. Pobudzają kreatywność, ćwiczą spostrzegawczość, rozwijają interakcje i dostarczają wiedzy o świecie. Za każdym razem można w nich odkryć coś nowego.

2 komentarze:

  1. Każda pozycja to przegląd różnych tematów

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa seria, chętnie poznałabym wszystkie jej tomy, teraz mam z kim czytać takie książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!