Powtórka z Disneya – Dzwoneczek i tajemnica piratówZarina jest wróżką, która uwielbia eksperymentować z pyłkami, co jest surowo zabronione. Jest pyłkową, powinna szanować magiczny pył, który pozwala wróżkom latać, jednak ona marzy o tym, by posiąść inne zdolności, dlatego eksperymentuje. W końcu Zarina ucieka z Przystani Elfów i dołącza do piratów. Wpada na pomysł założenia własnego, nowego drzewa pyłkowego, dlatego usypia wróżki i kradnie im cenny Błękitny Pyłek. Dzwoneczek i koleżanki postanawiają odebrać go Zarinie i namówić ją do powrotu do domu.

Dzwoneczek i tajemnica piratów to film Disneya z 2014 roku, który opowiada o przygodach Dzwoneczka i jej koleżanek. W polskim dubbingu usłyszymy Natalię Rybicką jako cynkę, Małgorzatę Sochę w roli Zariny, Katarzynę Glinkę, Monikę Dryl, Tamarę Arciuch, Marię Niklińską jako przyjaciółki Dzwoneczka, a także Przemysława Sadowskiego w roli Jamesa, przyszłego… kapitana Haka!

Tym razem film opowiada o tym, jak wróżki próbują odebrać Zarinie Błękitny Pyłek i namówić ją do powrotu do domu. Nie jest to jednak jedyny trzon akcji. Zarina zamienia im zdolności, więc wróżki muszą nauczyć się korzystać z nowych umiejętności, tym samym lepiej poznają siebie nawzajem i doceniają koleżanki. Poznajemy też intrygę piratów, którym przewodzi młody James. Na tym jednak nie koniec odwołań do Piotrusia Pana i historii, którą znamy z filmów o nim – jest też postać krokodyla, który potem odpowiedzialny będzie za pozbawienie kapitana ręki.

Zarina nie jest do końca złą postacią. Sprzymierzyła się z piratami, bo czuła się odrzucona i niezrozumiana przez wróżki. W nowym towarzystwie jest kimś ważnym, docenia się jej zdolności. A to, że jest uzdolniona, to coś pewnego – tylko ona potrafi z pyłków stworzyć zupełnie coś nowego, a przy tym jest pomysłowa i odważna, kreatywna i skora do nauki.

Mocną stroną bajki jest fakt, że nie skupia się na postaci Dzwoneczka. Pierwsze filmy serii były zdominowane przez blondwłosą wróżkę, kolejne trochę odchodziły od przedstawiania wyłącznie tej bohaterki, a w tym wypada to bardzo dobrze, gdy obserwujemy nie tylko cynkę, ale też jej koleżanki.

Dzwoneczek i tajemnica piratów to bardzo dobra część serii o wróżkach. Jest zabawna, pełna akcji, mądra, ma przesłanie, które nietrudno dzieciom zrozumieć, a do tego ciekawie się ją ogląda. Bardzo przyjemnie obserwuje się wróżki, które muszą zapoznać się z obcymi talentami. To kino dla całej rodziny.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!