Powtórka z Disneya – Bambi II

Bambi po śmierci matki trafia pod opiekę ojca. Pan Sowa namawia dorosłego jelenia, by ten zajął się synem, podczas gdy on zacznie szukać dla niego matki zastępczej. Król zgadza się, choć nie jest zadowolony z tej nagłej zmiany. Chce, by Bambi zajmował się sam sobą, podczas gdy on będzie dalej wypełniał swoje obowiązki.

Bambi II to animacja z 2006 roku, która opowiada historię głównego bohatera po śmierci matki. W pierwszej części widzieliśmy, jak ojciec zabiera Bambiego ze sobą, nie wiedzieliśmy jednak, jak przebiegała dalej jego historia pod opieką ojca. Tym razem mamy okazję zobaczyć, co się działo w tym czasie.

W dubbingu usłyszymy Beniamina Lewandowskiego w roli głównej, a do tego Marcela Dworcyka jako Tuptusia, Marcina Tarnowskiego jako Kwiatka, Aleksandrę Czarnecką w roli Felinki i Grzegorza Pawlaka jako ojca Bambiego. Za Sowę mówi Ryszard Nawrocki, a w rolę Roniego wcielił się Michał Włodarczyk.

Akcja skupia się na młodości Bambiego, czasie, jaki spędził on z ojcem. Relacja między nimi jest trudna – ojciec nie chce zajmować się synem, nie może go zrozumieć. Bambi jest młody, chce się bawić, ale też brać z ojca przykład. Z wieloma rzeczami jelonek sobie nie radzi, co wzbudza w ojcu poczucie litości. Bambi jest natomiast rozczarowany – czuje się odepchnięty, niekochany. I mimo że próbuje mu zaimponować, ojciec jest niewzruszony.

Oprócz tematu relacji między ojcem a synem mamy też inne wątki, w tym wątek cienia świstaka, który ma obwieścić wiosnę, zabawy z przyjaciółmi, poznanie nowego, agresywnego kolegi i wiele, wiele innych. To animacja, w której jest kilka przygód, ale to jednak relacje rodzinne zdominowały cały obraz.

Oczywiście finał bajki naszpikowany jest akcją. Zdarzenia tu przedstawiane ponownie podkręcają całą animację, sprawiając, że ten punkt kulminacyjny ma najwięcej emocji i zaskoczeń. Tym razem bajka nie jest statyczna jak pierwsza część, dzieje się tu znacznie więcej, a jednak to w finale mamy najwięcej akcji.

Bambi II jest bajką smutną i wesołą zarazem. Główny bohater i jego ojciec mają trudne relacje, które ogląda się z przykrością. Wiemy jednak, że coś się zmieni, w końcu to bajka. Finał daje nadzieję, że może być lepiej, że wszystko można zmienić. Są też momenty zabawne, które osładzają inne wątki, dając tej animacji typową dla Disneya mieszankę humoru i wzruszeń.

Jeśli chcecie zobaczyć obraz, w którym nie brakuje trudnych momentów, ale przy okazji będzie to także świetnie narysowana i dająca nadzieję historia, to śmiało sięgnijcie po drugą część przygód Bambiego. To przyjemna bajka dla całej rodziny.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!