Nasz pierwszy raz cz. 4Oto kolejni autorzy, których znam z tylko jednej powieści. Liczę jednak na to, że uda mi się przeczytać coś jeszcze ich autorstwa.


Ransom Riggs
Stworzony przez niego świat jest pełen niespodzianek i tajemnic. Osobliwy dom pani Pregrine był interesujący, wciągający i niesamowity. Przede mną kolejne tomy cyklu. Oby były równie ciekawe.


Rick Yancey
Kolejny autor, którego znam z jednej powieści, mimo że na koncie ma więcej pozycji. Piąta fala była dobra, wciągająca i choć momentami główna bohaterka wypadała jak przygłupia nastolatka w świecie posapokaliptycznym, to czytało się to dobrze. Musze poszukać kolejnych części cyklu i dowiedzieć się, co było dalej!


Ninni Schulman
Znam tylko jedną powieść jej autorstwa, ale podoba mi się sposób prowadzenia przez nią narracji i pomysł na intrygę. Na dodatek książki mają kilka wątków, przez co nie można się nudzić, a każdy jest w stanie odnaleźć w nich coś, co najbardziej mu się spodoba. Mam nadzieję, że szybko nadrobię kolejne tomy jej autorstwa.


Suzanne Collins
Co ciekawe, znam ją nie z Igrzysk śmierci, a z Gregora. I choć ta powieść nie była w moim stylu, kojarzyła mi się z przeróbką Minimków, to jestem ciekawa trylogii jej autorstwa. Filmy widziałam i bardzo mi się podobny, ale nie znaczy to, że nie sięgnę po powieści.


Wilbur Smith
Autor, który ma na koncie kilka powieści, w tym interesujące mnie najbardziej dotyczące Egiptu. Znam jedną z tego cyklu i muszę przyznać, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Ciekawa jestem innych pozycji jego autorstwa. Wiem, że jest dość popularny w bibliotekach, widzę, że czytelnicy po niego sięgają, lecz ja miałam okazję przeczytać tylko jedną jego powieść.

1 komentarz:

  1. Ja powyższych autorów oprócz Collins ( Igrzyska dawno za mną) nie znam nawet z jednej książki :(

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!