"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci" Michael KoggeAutor: Michael Kogge
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 144

http://www.taniaksiazka.pl/fantastyczne-zwierzeta-galeria-postaci-michael-kogge-p-814290.html

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć pozwoliły fanom Harry’ego Pottera wrócić do świata magii. Choć historia rozgrywa się znacznie wcześniej niż wydarzenia przedstawiane w serii J.K. Rowling, to film oparty na niewielkiej książeczce podbił serca widzów i sprawił, że z przyjemnością zanurzyli się oni w czarodziejskiej rzeczywistości. Nie dziwi zatem, że wraz z filmem pojawiły się książki, które były z nim związane, w tym Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci Michaela Kogge.

Książka przedstawia bohaterów ekranizacji. Opisy Newta, Jacoba, Tiny czy Queenie zawierają najważniejsze składniki, w tym dane osobowe, cechy charakteru, informacje na temat stylu ubioru i umiejętności. Pojawiają się też wzmianki dotyczące filozofii życiowej, używanych zaklęć, rodzaju różdżki czy znajomości. W każdym rozdziale umieszczono też informacje na temat najważniejszych chwil danej postaci. 

Poza głównymi postaciami, czyli wyżej wymienioną czwórką, dostajemy też rozdziały poświęcone pracownikom MACUSY, drugich Salemian czy obskurusa. Uzupełniają one wiedzę na temat tych bohaterów i wydarzeń prezentowanych w filmie. Są one jednak znacznie mniej obszerne niż te dotyczące Newta, Jacoba, Tiny i Queenie.

Teksty prezentowane w książce odnoszą się bezpośrednio do ekranizacji. Każda informacja, którą otrzymujemy, ma swoje potwierdzenie w filmie. Nie mamy zatem nic ponad to, co widzieliśmy i co nam przekazano na temat konkretnych bohaterów. Może to być minusem pozycji, jednak z drugiej strony sposób przekazania danych pomaga nam przypomnieć sobie poszczególne wydarzenia i sceny z filmu, co pewnie dla wielu osób będzie ciekawe.

Wielkim plusem pozycji są zdjęcia i dodatki w postaci ilustracji. Otrzymujemy zarówno kadry z filmu, jak i fotografie pozowane. Przy opisach umieszczono także odpowiednie zdjęcia jako ilustracje tekstów – np. walizkę, różdżki, przedmioty charakterystyczne dla postaci. Dzięki temu książka jest atrakcyjna wizualnie.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci to raczej ciekawostka dla fanów serii niż coś więcej. Nie dowiecie się z tej pozycji niczego nowego, możecie jednak w łatwy sposób przypomnieć sobie najważniejsze rzeczy związane z filmem. Dobrze mieć na półce, jeśli jesteście wielbicielami twórczości Rowling.

 Książka dostępna jest w dziale Nowości Księgarni Tania Książka:

taniaksiazka.pl

2 komentarze:

  1. Tak właśnie myślę, że to fajne uzupełnienie kolekcji, jeśli ktoś jest fanem Rowling. Kiedyś zbierałam wszystkie takie publikacje, przyjemnie się do nich wraca po pewnym czasie. Pozdrawiam! :)

    majuskula.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Również mam i - podobnie jak Ty - bardzo sobie cenię. Jak piszesz, nie wnosi nic nowego do fabuły filmu ale to bardzo fajny skrót tego, co już na ekranie widzieliśmy :)

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!