Zagrajmy! – Banda Pand i kawałki bambusa


Tytuł: Banda Pand i kawałki bambusa
Producent: Egmont
Wiek: 5+
Liczba graczy: 2-6

Trafiasz do bambusowego lasu i obserwujesz pandy. Czy uda Ci się trafić, która z nich jest największa? A widzisz najcięższą? Zagrajmy w Banda Pand i kawałki bambusa.

To niezwykle prosta gra, w której gracze muszą ocenić, która z wylosowanych przez nich kart, najlepiej odpowiada temu, co na kostce. Są trzy kategorie: długość kijka, waga i wielkość. Cała reszta jest dziełem przypadku.

Gra składa się z 55 kart i kostki. Na kostce narysowano kategorie, które będą potrzebne w rozgrywce. Ponieważ jest ona dość duża, ilustracje są dokładne, nie ma możliwości pomylenia się, że chodzi o małą a nie dużą wagę. To plus, bo starsi nie będą mogli narzekać, że czegoś nie zauważyli.

Gra ma piękne i słodkie ilustracje pand. Musimy się im dokładnie przyjrzeć, by ocenić, która z nich – na rewersie – będzie najlepiej pasować do wybranej kategorii. Szczegóły znajdziemy na odwrocie. Zabawa polega na porównywaniu i ocenianiu, kto miał najlepsze oko.

Gra trenuje spostrzegawczość i szybkość reakcji. Poradzi sobie z nią także młodszy gracz – według sugestii na opakowaniu karcianka nada się już od 5 roku życia. Zasady są proste do wyjaśnienia, a sama gra nie zajmuje wiele czasu. Plusem tej gry jest fakt, że można w nią grać wiele razy i nie znudzi się. Podoba mi się też fakt, że łatwo wyjaśnić, jak grać.

W grę grałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!