Trzy lekkie audiofantastyki

 

Nie lubicie fantastyki? A może nigdy nie udało wam się znaleźć tytułu, który by was do niej przekonał?

Dziś proponuję wam 3 audiobooki, które mogą sprawić, że pokochacie fantastykę. Zaczniemy od czegoś lekkiego, co wprowadza elementy magii w fabułę, ale nie przytłacza mnogością postaci i światów. Od czegoś, co da wam możliwość przeniesienia się do rzeczywistości, w której istnieją smoki, magia i eliksiry, ale przez to, że nie stawia się ich na pierwszym miejscu, nie da się odczuć tego, że to fantastyka.


Humor, akcja i sympatyczna bohaterka - to wszystko znajdziecie w tym tytule! Jeśli jesteście fanami książek, w których sporo się dzieje, a humor nie jest infantylny, powinniście rozważyć lekturę tego tytułu. Na plus wychodzi fakt, że skupiamy się na wątku nieco detektywistycznym, a nie magicznym, co sprawia, że zapominamy, że trafiliśmy do rzeczywistości, w której nie brakuje czarów.

Lektorką nagrania jest Marta Wągrocka, która w przyjemny sposób opowiada o wydarzeniach i wczuwa się w role, co pozwala zamknąć oczy i przenieść się do świata Evie i jej szefa.


Seria Necrovet to książki przede wszystkim dla fanów zwierząt. Przenosimy się do kliniki weterynaryjnej, w której pacjentami często są magiczne istoty. Leczy się je jak koty i inne czworonogi, ale zabawy z nimi jest o wiele więcej. Florka, główna bohaterka, jest zafascynowana światem magicznych istot, a jej fascynacja udziela się czytelnikowi.

Lektorką nagrań jest Anna Dereszowska, która dzięki tym audiobookom zyskała w moich oczach. Wcześniej nie przepadałam za jej głosem, ale w serii Necrovet udało się jej mnie oczarować!


Książki o Wilczej Jagodzie to cztery tomy kryminalno-fantastycznej przygody, w której nie brakuje akcji. Niebanalna bohaterka, a do tego cała masa tajemniczych wydarzeń, w centrum których ląduje nasza postać, sprawiają, że nie można się oderwać.

Laura Breszka w roli lektorki to majstersztyk w najwyższej postaci.

2 komentarze:

  1. Na pewno jest się czym zainteresować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Żadnej z tych książek jeszcze nie znam. Jednak przypuszczam, że to tylko kwestia czasu.

    OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!