Szekspir to nie dramat!, Samanta Newman

Autor: Samanta Newman
Tytuł: Szekspir to nie dramat!
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 128

Szekspir jest najbardziej znanym dramatopisarzem wszech czasów. Nie dziwi więc, że na kanwie jego dramatów pojawiają się kolejne wydania. Jednym z nich jest pozycja Szekspir to nie dramat!. Książka ta, autorstwa Samanty Newman, to interpretacja dzieł mistrza w formie fabularnej, nie dramatycznej. Opowieści skierowane są do dzieci, jednak nie pozbawia je się ważnych wątków – w tym śmierci czy nieszczęśliwej miłości.

W książce znajdziemy piętnaście najsłynniejszych utworów Williama Szkespira. Młodzi czytelnicy mogą zaczytywać się m.in. w Romeo i Julii, Otellu, Hamlecie, Burzy czy Śnie nocy letniej. Autorka przełożyła je na prostszy język i przystępniejszą dla młodych odbiorców formę opowiadań.

Przyznam szczerze, że z dużym zainteresowaniem i ogromną przyjemnością czytałam te opowieści. Były napisane dobrze, nie brakowało w nich detali, a odświeżona forma sprawiła, że wszystko było bardziej zrozumiałe. Opowiadania były krótkie, ale dobrze oddawały fabułę dramatów.

Warto też zwrócić uwagę na ilustracje i formę graficzną tego wydawnictwa. Twarda okładka z bogatą ilustracją przyciąga wzrok. W środku też znajdziemy wiele rysunków. Są kolorowe, ale nie jaskrawe. Czasem są to tylko małe dodatki w środku tekstu, czasem większe, stronicowe ilustracje. Pasują klimatem do pozycji i nie są uwspółcześnione – na przykład Romeo nie wysyła do Julii sms, więc o tyle dobrze!

Książka na pewno spodoba się tym, którzy chcą swoim dzieciom zaprezentować dzieła mistrza w przystępnej dla nich formie. Mnie czytało się ją bardzo dobrze, dawkowałam sobie opowieści. można je czytać w dowolnej kolejności, więc rodzice mogą zacząć od swoich ulubionych lub tych, które nie są im znane. Książka skierowana jest do dzieci w wieku powyżej ośmiu lat, co zrozumiałe ze względu na objętość pozycji, jak i niekiedy trudne tematy – w tym śmierć.

Szekspir to nie dramat! to bardzo ładnie wydana pozycja, która w nowoczesny sposób odświeża dramaty angielskiego pisarza. Jestem na tak!

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

Więcej informacji o książkach wydawnictwa znajdziecie tu.

 

1 komentarz:

Daj znać, co sądzisz o wpisie!