Jak zostać szpiegiem, Daniel Nesquens

Autor: Daniel Nesquens
Tytuł: Jak zostać szpiegiem
Wydawnictwo: Harper Kids
Liczba stron: 64

Szpiedzy są tajnymi agentami, którzy działają pod przykrywką. To niebezpieczny, ale i fascynujący zawód, który często pokazywany jest w filmach i książkach. Jak zostać szpiegiem Daniela Nesquensa pokazuje szczegóły tej pracy. Książka wyszła w serii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej.

W pozycji znajdziemy informacje i anegdoty dotyczące szpiegów. Autor postanowił zaprezentować tę pracę od kuchni. Wśród tematów poruszanych w książce znalazły się m.in. cechy dobrego szpiega, jego wyposażenie i gadżety, tworzenie tajnej tożsamości. Nie zabrakło też informacji o najsłynniejszych prawdziwych i literackich szpiegach.

Książka skierowana jest do dzieci. Nie jest to do końca pozycja popularnonaukowa, chociaż wiele w niej ciekawostek i faktów. W serii Akademia Mądrego Dziecka wychodzi wiele interesujących pozycji, które traktują tematy lekko i intrygująco, by zaciekawić czytelników.

Zaskoczeniem podczas lektury tej pozycji był fakt, że w rolę agentów wcielają się zwierzęta. Nie ma tu ludzkich postaci, ale zwierzęta noszą ubrania, zachowują się jak ludzie. Są też czasem pokazane w sytuacjach do nich pasujących – na przykład pandę możemy podziwiać uwieszoną na kolumnie. Antropomorfizacja może spodobać się młodym czytelnikom, do których kierowana jest ta pozycja.

Ilustracje są ładne i kolorowe. Nie są to jednak barwy ostre, raczej pastelowe, chociaż niekiedy pojawia się jakiś mocniejszy akcent. Czasem pokazano pewne sytuacje w dowcipny sposób, co pasuje do tej pozycji. Na plus wychodzi też fakt, że tekstu nie jest za dużo, nie są to pełne strony treści, co mogłoby zniechęcić młodych czytelników.

Książka w zabawny sposób podchodzi do tematu – nie jest to wyśmiewanie zawodu szpiega, styl autora jest lekki i przyjemny. Przypadnie do gustu dzieciom, a to one są grupą docelową tej pozycji. Jeśli więc macie w domu otwartego i ciekawego świata czytelnika, to podsuńcie mu tę książkę. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu HarperKids.  

 

6 komentarzy:

 1. Żałuję, że do mnie ta książeczka nie otarła. Czuję, że świetnie bym się przy niej bawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki o takiej tematyce, więc ten poradnik dla mnie też był świetny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki z serii Akademii Mądrego Dziecka, chyba jeszcze nie było takiej, która by mi się nie spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. ale super jest ta propozcyja, coś czuję że z wielką przyjemnością bym ją sobie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam jeszcze o serii Akademia Mądrego Dziecka. Ale myślę, że tym tytułem zainteresowałby się mój 9-latek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cały ten cykl jest w ogóle świetny. Dzięki tego typu lekturom również dorośli mogą poszerzyć swoją wiedzę.

  OdpowiedzUsuń

Daj znać, co sądzisz o wpisie!